Живот

play_arrow

Шокантна трансформација на актер пред и по негово отрезнување

Американскиот актер на почетокот на годината беше уапсен откако дрогиран провали во една куќа. Во таа прилика во јавноста беа објавени полициски фотографии кои ја шокираа јавноста, актерот беше непрепознатлив.
Read more
play_arrow

Топ 10 европски градови кои треба да ги посетите кога ќе се отворат границите

Короната ќе заврши кога-тогаш, границите ќе се отворат и луѓето повторно ќе уживаат во патувањата.
Read more

Поранешна манекенка го обвини Доналд Трамп за сексуално вознемирување

Поранешната манекенка Ејми Дорис тврди дека американскиот претседател Доналд Трамп сексуално ја малтретирал во 1997 година, пренесе Guardian.
Read more

Три хороскопски знаци кои најлесно простуваат

Можеби не можете да им простите на луѓето коишто ве повредиле, но луѓето родени во овие хороскопски знаци постојано го прават тоа.
Read more

Куќата на Елвис Присли се продава за 30 милиони долари

Некогашната вила на Елвис Присли, со седум спални соби, рибник во дворот и традиционална јапонска чајџилница, се продава за скоро 30 милиони американски долари. Имотот се наоѓа во Лос Анџелес.
Read more

Лажни летови и хавајски коктели: Како авиокомпаниите се борат против корона-кризата?

Пандемијата на коронавирус ги намали приходите на многу компании, а тука спаѓаат и авиопревозниците.
Read more

Дали би користеле ваков проѕирен јавен тоалет?

Проѕирните јавни тоалети кои се поставени во Токио се дело на јапонскиот архитект Шигеру Бан.
Read more

Животниот стил на Мејведер: Од луксузни автомобили до скапи часовници

Кога сте една од најбогатите светски спортски ѕвезди, тогаш трошењето пари на луксузни работи и не е баш некое големо изненадување.
Read more

Најпривлечните хороскопски знаци

Некои луѓе едноставно на прв поглед оставаат впечаток, понекогаш толку силен што не ви е јасно што се случува. Не се сите впечатливи и привлечни, но постојат луѓе кои природно умеат да привлечат и задржат нечие внимание.
Read more

Почина таткото на Бил Гејтс

На 94-годишна возраст почина Вилијам Хенри Гејтс, таткото на коосновачот на Microsoft.
Read more

Италијански Fiumicino стана првиот COVID-19 аеродром со пет ѕвездички

Луѓето кои одвај чекаат да патуваат пак можеби не ја сметаат Италија за една од најбезбедните земји каде би отишле во прва прилика за време на или по завршувањето на пандемијата.
Read more

Хеорхина на Роналдо претера со фотошопирањето

Хеорхина Родригес се пофали на социјалните мрежи со нејзиниот најнов ангажман како модел.
Read more
реклама

Мажите во овие хороскопски знаци ќе ве разочараат во кревет

Read more

Фитнес експерт до почетници во вежбањето: Учете од моите грешки

Read more

Паднаа Facebook и Instagram – дали забележавте проблеми?

Read more

Колку чинат моделите од новата Mercedes С класа?

Read more