Живот

Зошто треба да имате барем еден Лав во вашиот живот?

Иако за припадниците на овој хороскопски знак владее мислење дека се мајстори за драма, сакаат да доминираат и да имаат контрола, има пет прилично добри причини зошто треба да имате барем еден Лав во вашиот живот.
Read more
play_arrow

Трогателна снимка од Бејрут: Татко го заштитува синот од силните експлозии

Во пристаништето во Бејрут се случија две силни експлозии, а меѓу бројните снимки кои се појавија на интернет има и еден трогателен момент, очајничкиот обид на еден татко да го заштити синот по одекнувањето на експлозиите.
Read more

Хороскопски знаци кои не знаат за емоции

Хороскопот открива многу за луѓето и додека сите сакаат да слушаат само за добрата страна на карактерот, многумина не ги признаваат своите лоши особини.
Read more
play_arrow

Шест трикови како да научите да читате говор на тело

Ако не сте ја гледале серијата Sherlock со Бенедикт Камбербач, во најмала рака сте слушнале за славниот лик кој го игра.
Read more

Интересни факти за бебињата родени во август

Бебињата родени во август важат за ведри и весели. Според статистиката, се раѓаат како покрупни бебиња. Но, тоа не е сè, одделивме интересни факти за луѓето родени во овој летен месец.
Read more
filter

Туристичките места пливаат во отпад: Каде да се впери прстот?

Изминатиов продолжен празничен викенд многу граѓани го искористија за бегство од градските средини и разладување покрај езеро или во планина.
Read more
filter

Промени кои може да ги направите уште денеска за позелена иднина

Планетата Земја се соочува со климатски промени предизвикани од човечката неодговорност, кои секојдневно се влошуваат и се закана за опстанокот на сите видови.
Read more

Четири прашања кои треба да си ги одговорите пред да го смените работното место

По завршувањето на средно училиште или факултетско образование, многумина од нас сонуваат за реализирање на успешна кариера во избраното поле.
Read more

Што значи жолта алертна фаза?

Земјава денеска ќе биде во жолта алертна фаза со температури што во одредени делови ќе достигнат 40 степени Целзиусови. Но, што всушност значи „жолта фаза“ кога станува збор за временските услови?
Read more
filter

Скопје врие во жолта фаза

Земјава денеска ќе биде во жолта и алертна фаза со температури што во одредени делови ќе достигнат 40 степени.
Read more
play_arrow

Шест совети како да станете неодоливо шармантни

Авторот на YouTube каналот Charisma on Command преку вистински примени ги доловува неговите совети за подобрување на животните вештини.
Read more
play_arrow

Зошто мојата мачка спие крај моите стапала?

Доколку имате мачка, веројатно некогаш сте приметиле дека знае да преспие крај вашите стапала. Зошто мачките обажаваат да спијат токму таму?
Read more
реклама

Што е амониум нитрат – соединението што наводно го крена Бејрут во воздух?

Read more

Во Словенија лекуваат COVID-19 со редесивир, фавипивавир и дексаметазон

Read more

Дали јаболковиот оцет помага за слабеење?

Read more

Пред и потоа: Прекрасни трансформации само со промена на фризурата

Read more