Живот

Детална процедура: Што да правите ако се заразите со коронавирус во Грција?

Грчката Национална служба за јавно здравје и Министерството за здравје на Грција објавија насоки и јасни упатства за процедурата во случај на заразување со коронавирусот додека престојувате во земјата како туристи.
Read more
play_arrow

Како изгледа тестирањето за COVID-19 на грчката граница со Бугарија?

Туристи од цела Европа вчера ја преплавија грчко-бугарската граница кај преминот Промахонас каде редици возила чекаа додека на границата се правеа тестирања за COVID-19.
Read more

Малку поинаков шопинг: Како да препознаете добра second hand облека?

Иднината на модата е обновлива, еколошка, етичка.
Read more

Хороскопски знаци кои немаат среќа со парите

Некои луѓе успешно ги распоредуваат парите во текот на месецот, па дури и успеваат да заштедат некој денар. Но, има и такви кои по само неколку дена по платата влегуваат во финансиски проблеми.
Read more

Сестрата на Адам Севиџ од MythBusters го тужи за силување

Поранешниот водител на шоуто MythBusters Адам Севиџ е обвинет за сексуално злоставување, а обвиненијата доаѓаат од неговата сестра.
Read more

Уапсена и бившата на Епстин – му наоѓала малолетнички за секс

Гислејн Максвел е уапсена откако неколку жени ја обвинија дека ги регрутирала кога биле малолетни и ги подготвувала за сексуални услуги.
Read more

Трите најмрзливи хороскопски знаци

Постојат периоди во кои сакаме едноставно да се опуштиме во удобноста на нашиот дом и да заборавиме на обврските, но на некои луѓе тоа им се случува многу почесто.
Read more

Историски ден во Црна Гора: Изгласан закон за истополово партнерство

Парламентот на Црна Гора денеска го изгласа Законот за животно партнерство со лице од истиот пол.
Read more

Интересни факти за бебињата родени во јули

Мајките чиј термин за породување е во јули нестрпливо ги чекаат своите малечки, а уште една добра вест е што бебињата родени во јули најчесто растат во позитивни и емотивни личности.
Read more
filter

Убавина од која запира здивот: Бора Бора

Многумина го опишуваат островот Бора Бора како рај на земјата, убавина од која запира здивот. Населен е пред 11 векови, а Европејците за првпат го откриле во 18 век, поточно во 1722 година.
Read more

Осум отсто од Белгијците размислувале за самоубиство во последните три месеци

Институтот за јавно здравје на Белгија ги мери и психолошките последици од здравствената криза и рестриктивните мерки врз населението, азаклучоците се загрижувачки, јави дописничката на МИА од Брисел.
Read more

Кога е вистинското време за промена на работното место?

Ако почнувате да се прашувате дали навистина сакате да продолжите со вашата работа, можеби е навистина време да размислите за промени во вашата кариера.
Read more
реклама

Охрабрувачки бројки на заразени од COVID-19 по „црната рекордна недела“

Read more

Се укинува забраната во ресторани и кафулиња да седат само двајца на иста маса

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Наја Ривера официјално прогласена за мртва, се исклучува можноста за убиство или самоубиство

Read more