Живот

play_arrow

Топ 10 локации во Шпанија кои мора да се посетат

Рајан Ширли изминативе неколку години убаво ја прошетал Шпанија, доволно за да може да направи листа од 10 места кои едноставно мора да се посетат.
Read more
play_arrow

Потресна снимка од Бејрут: Невеста позира во венчаница во момент на експлозијата

Во едно од објавените видеа од Бејрут, Либан е забележано како разорната експлозија прекина фотографирање на младенци.
Read more

Ќерката на Михаел Шумахер е иста како него

23-годишната Џина Марија Шумахер на Instagram објави црно-бела фотографија на која позира со широка насмевка на лицето, насмевка со која неверојатно наликува на нејзиниот татко Михаел Шумахер.
Read more
play_arrow

Девојче спасено откако 24 часа минало под урнатините во Бејрут

На социјалните мрежи е објавена драматична снимка која прикажува спасување на девојче кое минало 24 часа под урнатините во Бејрут.
Read more

Зошто треба да имате барем еден Лав во вашиот живот?

Иако за припадниците на овој хороскопски знак владее мислење дека се мајстори за драма, сакаат да доминираат и да имаат контрола, има пет прилично добри причини зошто треба да имате барем еден Лав во вашиот живот.
Read more
play_arrow

Трогателна снимка од Бејрут: Татко го заштитува синот од силните експлозии

Во пристаништето во Бејрут се случија две силни експлозии, а меѓу бројните снимки кои се појавија на интернет има и еден трогателен момент, очајничкиот обид на еден татко да го заштити синот по одекнувањето на експлозиите.
Read more

Хороскопски знаци кои не знаат за емоции

Хороскопот открива многу за луѓето и додека сите сакаат да слушаат само за добрата страна на карактерот, многумина не ги признаваат своите лоши особини.
Read more
play_arrow

Шест трикови како да научите да читате говор на тело

Ако не сте ја гледале серијата Sherlock со Бенедикт Камбербач, во најмала рака сте слушнале за славниот лик кој го игра.
Read more

Интересни факти за бебињата родени во август

Бебињата родени во август важат за ведри и весели. Според статистиката, се раѓаат како покрупни бебиња. Но, тоа не е сè, одделивме интересни факти за луѓето родени во овој летен месец.
Read more
filter

Туристичките места пливаат во отпад: Каде да се впери прстот?

Изминатиов продолжен празничен викенд многу граѓани го искористија за бегство од градските средини и разладување покрај езеро или во планина.
Read more
filter

Промени кои може да ги направите уште денеска за позелена иднина

Планетата Земја се соочува со климатски промени предизвикани од човечката неодговорност, кои секојдневно се влошуваат и се закана за опстанокот на сите видови.
Read more

Четири прашања кои треба да си ги одговорите пред да го смените работното место

По завршувањето на средно училиште или факултетско образование, многумина од нас сонуваат за реализирање на успешна кариера во избраното поле.
Read more