Живот

Лилјана, Христијан и Емри се пациентите кои добија нов бубрег

Министерот Венко Филипче преку социјалните медиуми ја запозна јавноста со Лилјана (42), Христијан (19) и Емри (27), тројцата пациенти на кои им беше трансплантиран бубрег.
Read more
filter

Конор Мекгрегор ја запроси Ди по 12 години врска

УФЦ шампионот Конор Мекгрегор синоќа преку социјалните мрежи ја соопшти радосната вест дека ја запросил долгогодишната девојка Ди Девлин.  
Read more

„Татко ми без размислување го даруваше неговиот бубрег за да го спаси мојот живот“

На Универзитетската клиника за нефрологија од 2017 година, досега, извршени се 55 трансплантации на бубрези.
Read more

Медицинско чудо: Бебе во „водена обвивка“ се роди на ГАК

Скопје, 8 август 2020 (МИА) – Бебе во „водена обвивка“ се роди на Универзитетската клиника за гинекологија и акушерство во Скопје.
Read more
filter

Virgin Galactic и Rolls Royce претставија надзвучен авион

Virgin Galactic е најпознат по развој на услуги на комерцијални летови кои туристите ќе ги превезуваат до работ на вселената со цел за неколку минути да искусат бестежинска состојба.
Read more

Хороскопски знаци кои најлесно ги освојуваат женските срца

И додека некои мажи воопшто не умеат со жени, други многу лесно можат да ја освојат секоја што ќе посакаат. Тие, едноставно, се вешти во флертување.
Read more

Во Канада за една година 25.000 обиди за самоубиство

Во истражување објавено од канадскиот Институт за здравствени информации се вели дека во периодот од 2018 до 2019 година, 25.000 лица биле примени во болници поради обиди за самоубиство.
Read more
play_arrow

Топ 10 локации во Шпанија кои мора да се посетат

Рајан Ширли изминативе неколку години убаво ја прошетал Шпанија, доволно за да може да направи листа од 10 места кои едноставно мора да се посетат.
Read more
play_arrow

Потресна снимка од Бејрут: Невеста позира во венчаница во момент на експлозијата

Во едно од објавените видеа од Бејрут, Либан е забележано како разорната експлозија прекина фотографирање на младенци.
Read more

Ќерката на Михаел Шумахер е иста како него

23-годишната Џина Марија Шумахер на Instagram објави црно-бела фотографија на која позира со широка насмевка на лицето, насмевка со која неверојатно наликува на нејзиниот татко Михаел Шумахер.
Read more
play_arrow

Девојче спасено откако 24 часа минало под урнатините во Бејрут

На социјалните мрежи е објавена драматична снимка која прикажува спасување на девојче кое минало 24 часа под урнатините во Бејрут.
Read more

Зошто треба да имате барем еден Лав во вашиот живот?

Иако за припадниците на овој хороскопски знак владее мислење дека се мајстори за драма, сакаат да доминираат и да имаат контрола, има пет прилично добри причини зошто треба да имате барем еден Лав во вашиот живот.
Read more
реклама

УФЦ нокаут како на Зангиеф од Street Fighter

Read more

Конор Мекгрегор ја запроси Ди по 12 години врска

Read more

Најдобри вежби за стомачни мускули, научно докажано

Read more

Психопатите и нарцисоидните луѓе почесто не ги почитуваат мерките за заштита од COVID-19

Read more