Магазин

Диета која трае само 72 часа - дали би ја пробале?

Оваа диета е совршена за оние кои немаат трпение за долготраен режим на исхрана туку сакаат веднаш да забележат резултати.
Read more
filter

Објавена листата на 25 најубави плажи во светот

Корисниците на порталот Trip Advisor ги избраа најубавите плажи во светот, а дури три од оваа листа се наоѓаат во Грција.
Read more
play_arrow

Кога секундите се важни: 8 основни вештини за преживување

Дали ве каснала змија или пак имате алергиска реакција? Најважно е што попрво ќе направите бидејќи некогаш она што ни делува најлогично и не е вистинското решение.
Read more

Љубовна криза: 5 совети кои ќе ви помогнат да ја надминете

Во секоја љубовна врска има проблеми, тоа е сосема нормално. Наредниот пат кога ќе имате љубовни проблеми, проверете дали сте заборавиле на некое од овие 5 основни правила.
Read more
play_arrow

Што се крие под песокот на Сахара?

Бескрајна, речиси безживотна песочна пустелија - тоа е првата асоцијација која паѓа на ум при спомнувањето на Сахара. Но, пустината е многу повеќе од тоа и крие еден куп тајни.
Read more
filter

Сè е во деталите: Идеи за уредување на мал стан

Вистина е дека со купување на мал стан ќе заштедите пари, но ќе ви биде вистински предизвик кога станува збор за уредувањето.
Read more
play_arrow

Најдобриот рецепт за палента со печурки

Палентата во 1700. година во Италија била сметана за храна за сиромашните бидејќи се продавала по многу ниска цена и ја имало во изобилство.  
Read more

Канадски град го промени името, жителите не сакаа да носи име на минерал

Жителите на градот Азбестос во канадската покраина Квебек на референдум изгласаа промена на името на тоа место. Целта е да се дистанцираат од тој некогаш сеприсутен минерал, кој сега се смета за отровен.
Read more

Паметна, верна и самоуверена: Сè што треба да знаете за жената Скорпија

Жената Скорпија зрачи со сексапил и мистериозност. Таа е привлечна како магнет, а ја краси нејзината интуиција. Ја привлекува спиритуалното и воодушевени се од окултното и непознатото.
Read more

Пет причини зошто постојано сте жедни

Водата е многу важна за човечкиот организам, а редовното пиење вода има бројни предности. Не треба да заборавите дека треба да пиете вода во овој период од годината исто како во лето.
Read more
play_arrow

20-минутни вежби со тегови за совршен задник

Памела Рајф е повторно тука за вас, овојпат со нови и одлични вежби за затегнат задник. За вежбите ви се потребни тегови од 10 кг, но доколку немате дома - може да вежбате и без нив. Погледнете го видеото.
Read more
play_arrow

Шест брзи рецепти за вкусен појадок

Уживањето во вкусен појадок е перфектен начин да се почне новиот ден. Брзите и лесни рецепти ќе ве поштедат од утринко готвење и ќе ви заштедат време, а сепак ќе ви овозможат да не појадувате купечка храна.
Read more
реклама

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Зошто зажалив што ја изгледав цела сезона на „Emily in Paris“?

Read more

Зошто Шведска нема „втор бран“ на COVID-19?

Read more

Нови мерки: Угостителите ќе работат до 23 часот, администрацијата од дома, а јавниот превоз со 50% капацитет

Read more