Магазин

Трите најмрзливи хороскопски знаци

Постојат периоди во кои сакаме едноставно да се опуштиме во удобноста на нашиот дом и да заборавиме на обврските, но на некои луѓе тоа им се случува многу почесто.
Read more
filter

Мисисипи ќе го менува знамето поради поврзаност со ропство

Гувернерот на оваа американска сојузна држава потпиша преглог-закон со кој од знамето ќе се тргне амблемот на Конфедерацијата кој на него стои уште од пред 126 години.
Read more

Историски ден во Црна Гора: Изгласан закон за истополово партнерство

Парламентот на Црна Гора денеска го изгласа Законот за животно партнерство со лице од истиот пол.
Read more

Дали сте доволно фит за ФБИ? Овој тест ќе ви го даде одговорот

Ако отсекогаш сте посакувале да станете агент на истражна служба како ФБИ, сигурно знаете дека има бројни критериуми кои треба да ги исполнувате.
Read more
play_arrow

Без шеќер, без млеко: Разладете се со овошно сорбе

Рецепти за здраво и вкусно летно освежување! Направете домашно сорбе од овошје, без шеќер, без млеко и не ви е потребен апарат за правење сладолед. Изберете еден од трите вкусови: манго-ананас, јагоди-босилек или боровинки.
Read more

Болка и непријатност за време на секс – кои се најчестите причини?

Од чувствителност на материјалот и лубрикантот на кондомите до тешки инфекции, причините за иритации и болка во интимната зона кај жените  може да бидат различни.
Read more

Калинка - суперовошје кое го успорува стареењето на кожата

Луѓето коишто редовно јадат калинки имаат силен имунитет. Калинката е суперовошје кое содржи многу растителни влакна, витамини и минерали.
Read more
play_arrow

Три чекори до послаби и затегнати нозе

Никогаш не е доцна да почнете да работите на себе. Состојбата на нозете и мускулатурата е од особена важност за вашиот изглед. 
Read more
play_arrow

Излекуваните од COVID-19 може да имаат трајни оштетувања на мозокот

Мозочен удар, делириум, вознемиреност, збунетост, замор... листата на последици е долга. Ако мислевте дека COVID-19 е само респираторна болест, се лажете.
Read more
filter

Фејл компилација: Нарачуваш едно, добиваш друго

Купувањето нови работи понекогаш може да биде како руски рулет, нарачувате нешто онлајн, но кога ќе пристигне сфаќате дека нема врска со тоа што сте го виделе на фотографијата.
Read more

Тешко со нив, уште потешко без нив: Хороскопски знаци со кои не е лесно да се биде во врска

Припадниците на овие три хороскопски знаци имаат многу квалитети и доблести, но е вистински предизвик да се биде во нивно друштво. Уште потешко е да бидете во врска со нив.
Read more
play_arrow

Науката го објасни начинот на движење на летечката змија

Тим научници од Универзитетот Вирџинија Тех, објавија труд во кој го објаснуваат начинот на којшто летечката змија се движи низ воздухот, преминувајќи од едно дрво на друго, и тоа прилично големо растојание.
Read more
реклама

Украдени околу еден милион евра од приватна куќа во Скопје

Read more

Еден убиен, тројца повредени во пресметка во скопско Батинци

Read more

Гурмански рецепти со јајца кои мора да ги пробате

Read more

5 јули 1946 светот првпат се запознал со бикини

Read more