Магазин

play_arrow

Здраво и вкусно: Осум рецепти за врап со туна и пилешко

Лесен и брз ручек е добитната комбинација во летните горештини, без разлика дали сакате да слабеете или едноставно поздраво да се храните. Заменете ги сендвичите со тортилја врап следејќи ги овие осум идеи на
Read more
filter

Највисокиот монтажен облакодер во светот се гради во Сингапур

Необичен проект е во тек во Сингапур – облакодер што би требало да биде највисоката монтажна зграда во светот.
Read more
play_arrow

Што треба да правите по секое вежбање за да стопите двојно повеќе масни наслаги?

Редовно вежбате и внимавате на исхраната, но сакате да видите резултати побрзо?
Read more
play_arrow

Што се случува во телото кога јадете брза храна?

Научно објаснување што се случува во вашето тело од првиот залак брза храна. На почеток, се чувствувате толку добро! А потоа се чувствувате тооолку лошо.
Read more
play_arrow

Најдобри вежби за стомачни мускули, научно докажано

Во вашите напори за одржување на формата и здраво билдање мускули сигурно сте слушнале, прочитале и виделе сѐ и сешто.
Read more

Психопатите и нарцисоидните луѓе почесто не ги почитуваат мерките за заштита од COVID-19

Пандемијата на COVID-19 е во полн ек ширум светот и различни земји имаат воведено различни нивоа на мерки за заштита.
Read more

Лилјана, Христијан и Емри се пациентите кои добија нов бубрег

Министерот Венко Филипче преку социјалните медиуми ја запозна јавноста со Лилјана (42), Христијан (19) и Емри (27), тројцата пациенти на кои им беше трансплантиран бубрег.
Read more
play_arrow

Идеја за ручек: Тестенини со лосос по рецепт на Џејми Оливер

За вашиот денешен ручек ви предлагаме да направите вистинско гурманско јадење за кое нема да ви бидат потребни врвни готвачки вештини - тестенини со лосос по рецепт на славниот готвач Џејми Оливер. Уживајте во готвењето!
Read more
filter

Конор Мекгрегор ја запроси Ди по 12 години врска

УФЦ шампионот Конор Мекгрегор синоќа преку социјалните мрежи ја соопшти радосната вест дека ја запросил долгогодишната девојка Ди Девлин.  
Read more

Објавен првиот Водич за справување со невролошки заболувања во услови на COVID-19

Во организација на Клиниката за неврологија излезе првиот Водич за справување со невролошки заболувања во услови на COVID-19 пандемијата.
Read more
play_arrow

Направете сами: Здрави летни коктели за разладување

Летото изобилува со овошја и зеленчуци, па искористете
Read more
play_arrow

10 вежби за слабеење кои секој може да ги прави дома

Вашите напори за слабеење можеби беа попречени од избивањето на пандемијата и затворањето на теретаните. Иако салите за вежбање пак се отворени, можеби уште не сте подготвени да влезете таму.
Read more
реклама

Што треба да правите по секое вежбање за да стопите двојно повеќе масни наслаги?

Read more

УФЦ нокаут како на Зангиеф од Street Fighter

Read more

Конор Мекгрегор ја запроси Ди по 12 години врска

Read more

Најдобри вежби за стомачни мускули, научно докажано

Read more