Магазин

play_arrow

Што се случува во телото кога јадете брза храна?

Научно објаснување што се случува во вашето тело од првиот залак брза храна. На почеток, се чувствувате толку добро! А потоа се чувствувате тооолку лошо.
Read more
play_arrow

Најдобри вежби за стомачни мускули, научно докажано

Во вашите напори за одржување на формата и здраво билдање мускули сигурно сте слушнале, прочитале и виделе сѐ и сешто.
Read more

Психопатите и нарцисоидните луѓе почесто не ги почитуваат мерките за заштита од COVID-19

Пандемијата на COVID-19 е во полн ек ширум светот и различни земји имаат воведено различни нивоа на мерки за заштита.
Read more

Лилјана, Христијан и Емри се пациентите кои добија нов бубрег

Министерот Венко Филипче преку социјалните медиуми ја запозна јавноста со Лилјана (42), Христијан (19) и Емри (27), тројцата пациенти на кои им беше трансплантиран бубрег.
Read more
play_arrow

Идеја за ручек: Тестенини со лосос по рецепт на Џејми Оливер

За вашиот денешен ручек ви предлагаме да направите вистинско гурманско јадење за кое нема да ви бидат потребни врвни готвачки вештини - тестенини со лосос по рецепт на славниот готвач Џејми Оливер. Уживајте во готвењето!
Read more
filter

Конор Мекгрегор ја запроси Ди по 12 години врска

УФЦ шампионот Конор Мекгрегор синоќа преку социјалните мрежи ја соопшти радосната вест дека ја запросил долгогодишната девојка Ди Девлин.  
Read more

Објавен првиот Водич за справување со невролошки заболувања во услови на COVID-19

Во организација на Клиниката за неврологија излезе првиот Водич за справување со невролошки заболувања во услови на COVID-19 пандемијата.
Read more
play_arrow

Направете сами: Здрави летни коктели за разладување

Летото изобилува со овошја и зеленчуци, па искористете
Read more
play_arrow

10 вежби за слабеење кои секој може да ги прави дома

Вашите напори за слабеење можеби беа попречени од избивањето на пандемијата и затворањето на теретаните. Иако салите за вежбање пак се отворени, можеби уште не сте подготвени да влезете таму.
Read more

„Татко ми без размислување го даруваше неговиот бубрег за да го спаси мојот живот“

На Универзитетската клиника за нефрологија од 2017 година, досега, извршени се 55 трансплантации на бубрези.
Read more

КОВИД умор: Дали и вам ви е смачено од пандемијата?

Експертите се загрижени дека следниот бран на заболувања ќе биде фокусиран на менталното здравје, предизвикан од загриженоста во врска со COVID-19.
Read more
play_arrow

Десерт на денот: Суфле палачинки

Време е да пробате едни малку поразлични палачинки. Ако ви е здосадено од класичните француски или американски палачинки, пробајте ги овие неверојатно воздушести суфле палачинки.
Read more
реклама

Запалени автомобили на паркинг во Скопје

Read more

Филипче се врати во операционата сала

Read more

Нови 85 случаи од 1.188 тестирања за COVID-19

Read more

Конор Мекгрегор ја запроси Ди по 12 години врска

Read more