Магазин

play_arrow

Што треба да јадете пред и по вежбање?

За идеални резултати од вашето вежбање и режим на исхрана, треба да знаете што и кога треба да јадете во однос на вежбањето. Една храна е добра за „гориво“, а друга за закрепнување.
Read more
play_arrow

Здрав тренд кој треба да го пробате: Ладно цедено кафе

Ладен кофеински напиток кој ќе ве освежи во овие жешки летни денови звучи како одлична идеја, но ова кафе не е наменето само за во лето.
Read more

Можно е заразените со COVID-19 засекогаш да го изгубат сетилото за мирис

Еден од десет пациенти никогаш нема да го вратат чувството за мирис и вкус по излекувањето од коронавирусот, покажуваат резултатите од ново истражување.
Read more

Секс совети за жени: Како да го продолжите вашиот оргазам?

Жените треба да доживуваат најмалку три оргазми неделно за подобро расположение, а експерти откриваат совети како оргазмот да им трае уште најмалку 20 секунди подолго.
Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Мисиркини гради во сос од вино

Ви предлагаме брз, здрав и лесен рецепт за денешниот ручек - мисиркини гради во сос од вино.
Read more
play_arrow

Четири освежителни пијалаци идеални за летово

Топлото време го истоштува нашето тело, затоа е пожелно внесување на вода и пијалаци кои ќе ни помогнат полесно да ги пребродиме високите температури и да се освежиме.
Read more
play_arrow

Македонија и уште 9 држави во кои нема McDonald's

WatchMojo состави листа на земји каде го нема синџирот ресторани за брза храна McDonald’s.
Read more

Неколку причини зошто секој ден треба да јадете лубеница

Во летните жештини ниту една намирница не ја гаси жедта подобро од лубеница. Иако често за неа велиме дека е овошје, всушност е зеленчук и припаѓа на семејството тикви.
Read more

Предлог за ручек: Пилешко на грчки начин

Предлог што да зготвите за денешниот ручек.
Read more
play_arrow

Орел улови двометарска ајкула во САД

Капачите на плажа на Источниот брег беа сведоци на несекојдневна глетка како огромен орел уловува ајкула и ја носи во височините.
Read more

Руски експерти направија лек за COVID-19

Руското Министерство за здравство одобри уште еден руски лек против коронавирусот, на основа на фавипиравир. Станува збор за лекот арепливир.
Read more

Хороскопски знаци кои немаат среќа со парите

Некои луѓе успешно ги распоредуваат парите во текот на месецот, па дури и успеваат да заштедат некој денар. Но, има и такви кои по само неколку дена по платата влегуваат во финансиски проблеми.
Read more
реклама

Може ќебапи, не може цигари: Кои производи може да ги купувате со картичката Купувам домашно?

Read more

Ослободен американски педофил кој беше осуден на 1.000 години затвор

Read more

Спасовски: Домашна платежна картичка и за пензионери и неактивни баратели на работа

Read more

Орел улови двометарска ајкула во САД

Read more