Магијата на Лука Дончиќ повторно на дело

Кошаркарите на Далас го совладаа Лос Анџелес Клиперс во подготвителниот натпревар со резултат 122:114, а Лука Дончиќ беше брилијантен во натпреварот, но и пред него.

На загревањето пред натпреварот, Дончиќ уште еднаш ја покажа својата магија, и одлучи да покаже вештини кои не се поврзани со кошарката.

Тој одлучи да ја погоди топката со рамото и на тој начин да постигне кош. Се разбира, успеа во тоа.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Luka Doncic (@lukadoncic)

И на самиот натпревар, тој беше блиску до трипл-дабл ефект. Тој постигна 14 поени, и постигна 8 скока и 9 асистенции. И сето тоа за само 16 минути на паркетот.

реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Read more

Кошарка

Кошаркарите водеа на полувреме, па загубија од Украина

Read more

Леброн: Не заслужив да бидам суспендиран

Read more

Феникс ја забележа 14-тата победа по ред

Read more

Токсична машкост во НБА: Кајл Кузма ја разбранува јавноста со неговиот моден избор

Read more
 

Спорт

Гонзалес: Ѓоковиќ ќе ги сруши сите рекорди, но нема да биде GOAT

Читај повеќе

Левандовски му честита на Меси за Златната топка и им се заблагодари на сите

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси: Левандовски ја заслужи Златната топка во 2020

Читај повеќе

Кошаркарите водеа на полувреме, па загубија од Украина

Читај повеќе

Нејмар два месеца во аут поради повредата на зглобот

Читај повеќе

Направена жрепката за Светското клупско првенство на ФИФА

Читај повеќе

Најдобриот голман во светот не е прв избор ни во својот клуб

Читај повеќе

Вечерва се доделува Златната топка: Кој ќе ја освои?

Читај повеќе

Јунајтед го назначи Рангник за привремен тренер

Читај повеќе