Мајк Тајсон: Кога имаш пари, не можеш да очекуваш некој да те сака

Иако подолго време е во пензија, Мајк Тајсон и понатаму предизвикува внимание во јавноста. Овој пат, во фокус е неговата изјава од подкастот „Hotboxin' with Mike Tyson“ во кој гостин му беше терапевтот Шон Мекфарланд.

„Сите ќе умреме еден ден. Во последно време често се погледнувам во огледало и гледам некакви дамки на лицето кои претходно ги немаше. Си велам себеси дека сум близу до крајот, дека во скоро време ќе умрам“, започна со мрачен тон еден од најдобрите боксери во историјата.

Објасни дека во последно време сфатил дека сè е релативно.

„Парите ништо не ми значат, секогаш им велам на луѓето дека се лажат ако мислат дека парите ќе ги усреќат. Кога имаш пари, не можеш да очекуваш некој да те сака. Како некој искрено ќе ти признае љубов кога имаш 500 милијарди долари?

Тој додаде:

„Парите само ви даваат лажно чувство на сигурност. Мислиш дека ништо не може да ти се случи. Не веруваш дека банките може да пропаднат. Веруваш дека си непобедлив кога имаш многу пари, но сето тоа е лага. Затоа секогаш се потсетувам себеси дека се илузија“, заклучи тој во разговорот.

Тагови
реклама

Цените на нафтата паднаа на најниско ниво од февруари

Read more

Короната има нов симптом - заразените не се ни свесни дека е од вирусот

Read more

Поранешен бунтовник стана претседател на Колумбија, најави преговори со нарко-бандите

Read more

Што ќе се вози во Русија: Москва како Хавана?

Read more

Останати спортови

Австралијките се нови светски рекордерки на 4×200 слободен стил

Read more

Златен медал за македонскиот карате тим на Универзијадата во Полска

Read more

Аманда брутално ја претепа Пења, испи пиво и ја напушти салата со патерици

Read more

Светски шампион во бокс претепа аматер кој дојде во теретана и го предизвика

Read more
 

Спорт

Роналдо додаде причини за заминување од Јунајтед

Читај повеќе
  • play_arrow

Холанд цензуриран поради вулгаризми: Не ми оди јазикот

Читај повеќе
  • play_arrow

Голот со „ножички“ на Меси ги одушеви и противничките навивачи

Читај повеќе

Баерн радикално штеди: Без гас и топла вода на Алијанц Арена

Читај повеќе

Чави ентузијаст пред почетокот на сезоната

Читај повеќе

Зверев откри дека има дијабетес и отвори фондација

Читај повеќе

Дали „деветката“ во Челси е проколната?

Читај повеќе

Конте: Мразам лажговци

Читај повеќе

Фудбалер на Малме ја пропушти сопствената свадба поради натпревар

Читај повеќе