Мајк Тајсон преку видео покажа дека е во одлична форма: Се вратив!

Легендарниот боксер Мајк Тајсон (53) објави снимка од тренинг, откако пред десетина дена најави дека ќе се врати во рингот за хуманитарен меч од четири рунди.

Некогашниот светски првак во тешка категорија повторно ја одушеви армијата од фанови ширум светот, покажувајќи дека уште има брзина и сила за удар.

„Се вратив!“, порача Тајсон на крајот на видеото.

Популарниот боксер пред десетина дена преку видео го најави хуманитарниот настан за помош на бездомници и луѓе на кои дрогата му го уништила животот, зависност со која и самиот се има соочено.

Секојдневно добива примамливи понуди за враќање во рингот, од кои најнова и прилично неодолива е онаа од Дејвид Фелдман, претседателот на Bare Knuckle Fighting Championship, кој му понуди 20 милиони долари за камбек, со можност да го бира противникот.

Далеку помала, но прилично реална понуда дојде и од Австралија. Промотерот Брајан Аматруда изјави дека го исконтактирал агентот Макс Марксон и дека му понудил на Тајсон 1 милион долари за борба.

Потенцијални противници на шампионот би биле Бери Хол, Пол Гален и Сони Бил Вилијамс, познати имиња од австралиската рагби сцена кои претходно боксувале.

Тајсон стана најмладиот шампион во тешка категорија кога во 1986 година со само 20 години го победи Тревор Бербик. До пензионирањето има победено во 50 од 58 професионални борби.

Тагови
реклама

Како се станува државен првак во бокс со само три месеци тренинг?

Read more

Instagram убавица: Тејана Тејлор

Read more

Лето 2021: Метеоролозите прогнозираат какви жештини нѐ очекуваат годинава

Read more

Родители споделуваат причини зошто не би имале деца кога би можеле да го вратат времето

Read more

Останати спортови

Како се станува државен првак во бокс со само три месеци тренинг?

Read more

Мајк Тајсон ќе се врати во рингот во септември

Read more

Се самоуби еден од организаторите на Олимпијадата

Read more

Логан издржа осум рунди против Мејведер, крајот без победник

Read more
 

Спорт

Пандев со прв гол за Македонија на Европско

Читај повеќе

Играме со поставата што ја победи Германија, Арнаутовиќ не е во стартниот тим на Австрија

Читај повеќе

Ериксен ја победи смртта и го прогласија за играч на натпреварот со Финска

Читај повеќе

Буфон се договорил со Парма

Читај повеќе
  • play_arrow

Човекот кој го оживеа Ериксен: Имаше пулс и дишеше, а потоа сè застана

Читај повеќе

Како се станува државен првак во бокс со само три месеци тренинг?

Читај повеќе
  • play_arrow

КАЈГАНА во Букурешт: Ечи македонската химна, навивачите подготвени да ги бодрат „рисовите“

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Јелена Ѓоковиќ одушеви со навивањето за Ноле на дуелот со Надал

Читај повеќе
  • filter

Како се сака националниот тим!

Читај повеќе