Мајк Тајсон за проблемите на Мекгрегор: Парите расипуваат

Мајк Тајсон му понуди пријателски совет на Конор Мекгрегор за да излезе на прав пат по проблемите со законот и контроверзите во кои ММА борачот се наоѓа во последно време.

Мекгрегор моментално е на слобода со кауција откако беше обвинет за напад врз Дезмонд Кеог во паб во Даблин на 6 април годинава.

Ова не беше прв инцидент на Ирецот кој претходно учествуваше во тепачка поради која беше казнет со шест месеци суспензија од УФЦ и парична казна од 38.000 фунти.

Сега, Тајсон, кој во 1992 година беше осуден на шест месеци затвор за силување, реши да му даде совет на 31-годишниот Мекгрегор.

Во шоуто на Ариел Хелвани поранешниот светски боксерски шампион во тешка категорија рече:

„Конор мора да погледне длабоко во себе и да се праша: ‘Што се случи: Зошто сум ваков каков што сум?’“

Тајсон е убеден дека парите се најголемиот виновник за проблемите во кои се нашле многу спортски ѕвезди, како Мекгрегор.

„Парите те расипуваат. Не знаеме како да се справиме со тоа. Добиваме милиони долари. Никогаш сме го немале тоа. Нашите семејства го немале. Никогаш не сме биле ни блиску до таков живот. И оддеднаш, почнуваш да се бориш, правиш нешто што го сакаш, ти оди од рака и одеднаш ти даваат многу пари за да го правиш тоа“, објасни Тајсон.

„Почнуваш да даваѓ. Им купуваш подароци на луѓе кои не заслужуваат подароци. Не знаеш што да правиш со парите. Се чувствуваш како да не ги заслужуваш.“

реклама

Орел улови двометарска ајкула во САД

Read more

Македонија и уште 9 држави во кои нема McDonald's

Read more

Ослободен американски педофил кој беше осуден на 1.000 години затвор

Read more

Руски експерти направија лек за COVID-19

Read more

Останати спортови

Таткото на Хабиб почина од компликации од COVID-19

Read more

Прва трка од Ендуро шампионатот за 2020 над велешкото езеро Младост

Read more

Словенија дозволи одржување меѓународни спортски натпревари и присуство на навивачи

Read more

ОФМ стави крај на одбојкарските лиги без прогласување победници

Read more

Спорт

  • play_arrow

Како Маркус Рашфорд стана британски национален херој?

Читај повеќе

Де Роси ќе биде тренер на Фиорентина

Читај повеќе

Корона криза во Реал Мадрид: Нема бонуси за освоени трофеи

Читај повеќе

ФИФА планира да ги замени судиите со роботи на СП во Катар

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Дали дресот на Мексико од 90-тите е најдобриот на сите времиња?

Читај повеќе

Таткото на Хабиб почина од компликации од COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Зидан: Трпение и тимски дух нѐ доведоа каде што сме

Читај повеќе
  • play_arrow

Несторовски со гол донесе победа над Рома

Читај повеќе
  • play_arrow

Сити го прегази немотивираниот Ливерпул

Читај повеќе