Мајка во Шведска 28 години го држела синот во заробеништво

Кајгана/МИА
/ 01.12.2020 / 19:02

Полицијата во Стокхолм соопшти дека го истражува случајот на мајка која 28 години го чувала синот заклучен во станот.

Обвинителката Ема Олсон изјави дека е покрената истрага против жена на возраст околу 70 години, која се сомничи дека незаконски му ја одзела слободата на синот, и му нанела тешки телесни повреди. Синот бил неодамна откриен од роднина, кој ја известил шведската полиција.

Жената негирала дека направила нешто лошо, а 41-годишниот син е хоспитализиран поради повредите.

Роднината која го открила случајот истакна дека мажот бил валкан, без заби, со рани на нозете, говорот му бил нејасен, а во станот мирисало на урина.

Според шведските медиуми синот бил затворен во станот кога имал 12 години, односно пред 28 години.

реклама

Кога COVID-19 ќе стане лесна болест како настинка?

Read more

Бугарски програмер доби одговор од Илон Маск по 154 дена чекање

Read more

Меланија не избра американски дизајнер ни за нејзиниот последен ден како прва дама

Read more

Моќна порака: Погледнете како ТВ водителка ги поддржа жртвите на сексуално насилство

Read more

Свет

Белата куќа ги избриша сите снимки со Трамп од нејзиниот YouTube канал

Read more

Во Британија и Португалија рекорден број починати од коронавирус

Read more

Бајден: Денеска е ден на демократијата, на историјата, на надежта

Read more

Најмалку двајца загинати во експлозијата во Мадрид, евакуиран домот за стари лица

Read more
 

Вести

Белата куќа ги избриша сите снимки со Трамп од нејзиниот YouTube канал

Читај повеќе

Во Британија и Португалија рекорден број починати од коронавирус

Читај повеќе

Рестораните и угостителските објекти од утре ќе работат до 21 часот

Читај повеќе

Бајден: Денеска е ден на демократијата, на историјата, на надежта

Читај повеќе

Второто полугодие продолжува со истите мерки и протоколи

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Најмалку двајца загинати во експлозијата во Мадрид, евакуиран домот за стари лица

Читај повеќе
  • play_arrow

Гледајте ја во живо инаугурацијата на Бајден

Читај повеќе

Прв полициски час во Холандија по Втората светска војна

Читај повеќе
  • play_arrow

Трамп замина сосе нуклеарните шифри – што ќе се случува сега?

Читај повеќе