Мајкл Џеј Фокс не сака да глуми во римејк на Back to the Future

Во едно неодамнешно интервју за Variety, Мајкл Џеј Фокс ги даде своите размислувања за потенцијалниот римејк на Back to the Future, популарната трилогија од 80-тите.

Тој смета дека римејкот би бил непотребен и излишен.

„Мислите дека можете да ја раскажете приказната на подобар начин? Се сомневам во тоа“, изјави тој. „Јас не сум фанатик. Правете што сакате, тоа е ваш филм. Јас веќе ја добив платата.“

Фокс исто така изјави дека режисерот и сценарист Роберт Земекис и сценаристот Боб Гејл веројатно не сакаат да работат на римејк бидејќи приказната е веќе целосно раскажана.

Колегата на Фокс од трилогијата, Кристофер Лојд, е малку поотворен за тоа. Иако не спомна римејк, тој рече дека би сакал да работи на продолжение на трилогијата, но само ако некој може да напише одлично сценарио кое ќе има смисла.

Една од причините зошто Лојд нема проблем да работи на продолжението е фактот што има многу добра хемија со Фокс.

„Никогаш не се мачев со Мајкл. Немаше никакви конфликти. Едноставно си одговаравме еден на друг. И тоа никогаш не престана. Верувам дека по сите овие години би можеле да ги повториме нашите улоги и да не мора ни да размислуваме за врската помеѓу Марти и Док“, рече актерот.

Фокс ги опиша своите размислувања за можниот римејк, неговите искуства од снимањето на Back to the Future и неговата битка со Паркинсоновата болест во документарниот филм Still: A Michael J. Fox Movie, кој е достапен на сервисот за стриминг Apple TV+.

Веројатно наскоро нема да го видиме Back to the Future на големото платно, но мјузикл базиран на истоимениот филм во моментов се продуцира на Бродвеј. Фокс рече дека нема да го гледаме на театарските штици, но дефинитивно ќе дојде и ќе ја поддржи претставата.

реклама

Направете брз тест со ладна вода и дознајте дали имате здраво срце

Read more

Неделен хороскоп од 29 мај до 4 јуни: Што ви предвидуваат ѕвездите?

Read more

Сирена – секс поза што прави чуда за мажите со мал пенис

Read more

По три месеци - ниту трага, ниту глас од внукот на Љубе Бошкоски

Read more

Филм & ТВ

Судот одлучи: Сцената од филмот „Romeo and Juliet“ не е детска порнографија

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Amazon Prime се мајтапи со Netflix за забраната за споделување лозинка

Read more

Muted е меѓу најгледаните серии на Netflix, сите ја коментираат последната сцена

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Судот одлучи: Сцената од филмот „Romeo and Juliet“ не е детска порнографија

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Amazon Prime се мајтапи со Netflix за забраната за споделување лозинка

Читај повеќе
  • play_arrow

Muted е меѓу најгледаните серии на Netflix, сите ја коментираат последната сцена

Читај повеќе
  • filter

Георгина ги украде погледите во Кан

Читај повеќе
  • play_arrow

Наскоро доаѓаат летните блокбастери

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најсмешни блупери на Џим Парсонс како Шелдон

Читај повеќе
  • play_arrow

Тина не си го сакала големиот хит награден со Греми: Ужасна и грозна песна

Читај повеќе

Почина Тина Тарнер

Читај повеќе