Мајкл Џеј Фокс не сака да глуми во римејк на Back to the Future

Во едно неодамнешно интервју за Variety, Мајкл Џеј Фокс ги даде своите размислувања за потенцијалниот римејк на Back to the Future, популарната трилогија од 80-тите.

Тој смета дека римејкот би бил непотребен и излишен.

„Мислите дека можете да ја раскажете приказната на подобар начин? Се сомневам во тоа“, изјави тој. „Јас не сум фанатик. Правете што сакате, тоа е ваш филм. Јас веќе ја добив платата.“

Фокс исто така изјави дека режисерот и сценарист Роберт Земекис и сценаристот Боб Гејл веројатно не сакаат да работат на римејк бидејќи приказната е веќе целосно раскажана.

Колегата на Фокс од трилогијата, Кристофер Лојд, е малку поотворен за тоа. Иако не спомна римејк, тој рече дека би сакал да работи на продолжение на трилогијата, но само ако некој може да напише одлично сценарио кое ќе има смисла.

Една од причините зошто Лојд нема проблем да работи на продолжението е фактот што има многу добра хемија со Фокс.

„Никогаш не се мачев со Мајкл. Немаше никакви конфликти. Едноставно си одговаравме еден на друг. И тоа никогаш не престана. Верувам дека по сите овие години би можеле да ги повториме нашите улоги и да не мора ни да размислуваме за врската помеѓу Марти и Док“, рече актерот.

Фокс ги опиша своите размислувања за можниот римејк, неговите искуства од снимањето на Back to the Future и неговата битка со Паркинсоновата болест во документарниот филм Still: A Michael J. Fox Movie, кој е достапен на сервисот за стриминг Apple TV+.

Веројатно наскоро нема да го видиме Back to the Future на големото платно, но мјузикл базиран на истоимениот филм во моментов се продуцира на Бродвеј. Фокс рече дека нема да го гледаме на театарските штици, но дефинитивно ќе дојде и ќе ја поддржи претставата.

реклама

Филм & ТВ

Деми Мур по 25 години се врати во Кан, публиката ѝ аплаудираше 13 минути

Read more

Полициска истрага за смртта на Метју Пери: Кој му го дал кетаминот?

Read more

The Rock изгледа непрепознатливо во неговата нова улога

Read more

Новинар ја изненади Ема Стоун кога ѝ се обрати со вистинското име

Read more
 

Сцена

  • filter

Деми Мур по 25 години се врати во Кан, публиката ѝ аплаудираше 13 минути

Читај повеќе

Полициска истрага за смртта на Метју Пери: Кој му го дал кетаминот?

Читај повеќе

The Rock изгледа непрепознатливо во неговата нова улога

Читај повеќе
  • play_arrow

Новинар ја изненади Ема Стоун кога ѝ се обрати со вистинското име

Читај повеќе
  • play_arrow

Филмот за Доналд Трамп разгоре контроверзии во Кан

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Кортни Кокс тврди дека Метју Пери ја посетува и по смртта: Чувствувам дека е тука

Читај повеќе
  • play_arrow

Џереми Кларксон го обожаваат мажените Британки, го изгласаа за најсекси маж во светот

Читај повеќе

Џеј Ло и Бен Афлек се пред развод: Таа не може да го контролира, а тој не може да ја смени

Читај повеќе