Мајстор - со падобран влета на фудбалски натпревар

Како да ги избегнете редарите за да влетате на фудбалски натпревар? Едноставно, користете падобран.

Падобранец влета на теренот за време на натпреварот помеѓу Сасуоло и Интер во неделата на пладне. Во тек беше 43-тата минута, резултатот беше 1:2, а Интер се подготвуваше да изведе пенал преку Ромелу Лукаку.

Редарите веднаш се стрчаа и го зграпчија натрапникот, но неговиот маестрален влез веќе беше фатен од камерите и фотоапаратите обезбедувајќи си интернет слава.

реклама

Спорт

15 работи кои треба да ги знаете за претстојната Олимпијада

Read more

Кога 62-годишен тренер бега од топка

Read more

Кога детето за топки е непријателски расположено

Read more

Психолошка анализа: Како се постигнува спортски камбек?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Најдобрите чаеви за слабеење и забрзување на метаболизмот

Read more
play_arrow

Како изгледа подводно деминирање

Read more
play_arrow

Како луѓето да ве почитуваат како лидер?

Read more
play_arrow

Зошто Американците не смеат да пијат алкохол до 21 година?

Read more
play_arrow

Колку вредат човечките органи на црниот пазар?

Read more
play_arrow

Авионска фејл компилација

Read more
play_arrow

„Maid“- новата серија која ќе ви го разнежни срцето

Read more
play_arrow

Зошто сè уште не сме нашле вонземјани?

Read more
play_arrow

Како ќе изгледа Марс по 100 години отсега?

Read more
play_arrow

Спортска фејл компилација

Read more
play_arrow

Десет работи кои никој не ви ги кажува за стомачните мускули

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more