Мајстор - со падобран влета на фудбалски натпревар

Како да ги избегнете редарите за да влетате на фудбалски натпревар? Едноставно, користете падобран.

Падобранец влета на теренот за време на натпреварот помеѓу Сасуоло и Интер во неделата на пладне. Во тек беше 43-тата минута, резултатот беше 1:2, а Интер се подготвуваше да изведе пенал преку Ромелу Лукаку.

Редарите веднаш се стрчаа и го зграпчија натрапникот, но неговиот маестрален влез веќе беше фатен од камерите и фотоапаратите обезбедувајќи си интернет слава.

реклама

Спорт

Психолошка анализа: Како се постигнува спортски камбек?

Read more

Пеле Vs. Марадона – Сѐ што не сте знаеле за ривалството на двајцата фудбалски великани

Read more

Луѓето се неверојатни: Најдобрите видеа од првата половина на 2020

Read more

Голот на Роналдо против Џеноа со брзина од 105 километри на час

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како ќе биде запаметен Месут Озил во Арсенал?

Read more
play_arrow

Ова се најлошите трансфери што ги договорил Жозе Мурињо

Read more
play_arrow

Научете како да играте шах за помалку од 10 минути

Read more
play_arrow

Прошетка со Елон Маск низ канцелариите на SpaceX     

Read more
play_arrow

Креативни начини како да ја организирате кујната

Read more
play_arrow

Најсмешната фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Моментот кога Елон Маск си го купил првиот суперспортски автомобил

Read more
play_arrow

Сообраќајно чудо: Супербрз воз кој „лета“ со 620 километри на час

Read more
play_arrow

Преслатка реакција на маче кога за првпат ќе види снег

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „Wonder Woman 1984“

Read more
play_arrow

НАСА 2021: Ајде да одиме на Месечината!

Read more
play_arrow

Како се чисти снегот во Mадрид?

Read more