Мајсториите на Кристијано Роналдо во Литванија

Синоќа во Вилнус Кристијано Роналдо имаше свое шоу. Успеа да постигне дури четири голови во победата од 5:1 на неговата Португалија над домаќинот Литванија.

Со овие четири гола Роналдо стигна до вкупно 93 репрезентативни погодоци и уште само седум му фалат до фамозната стотка. Воедно, ова му беше 160 натпревар.

Португалија лесно ги собра планираните три бода кај слабата Литванија и сигурно ита кон пласман на ЕУРО 2020.

реклама

Спорт

Кога детето за топки е непријателски расположено

Read more

Психолошка анализа: Како се постигнува спортски камбек?

Read more

Пеле Vs. Марадона – Сѐ што не сте знаеле за ривалството на двајцата фудбалски великани

Read more

Луѓето се неверојатни: Најдобрите видеа од првата половина на 2020

Read more

Нови видеа

play_arrow

Во кујна со Гордон Ремзи: Пет готвачки вештини што треба да ги совладате

Read more
play_arrow

Какви промени да очекувате ако трчате редовно цел месец?

Read more
play_arrow

Лосос на три начини

Read more
play_arrow

Мислиш дека ги знаеш најпознатите лого дизајни?

Read more
play_arrow

Кој е побрз: BMW M5 V10, AMG E55 или Audi RS6?

Read more
play_arrow

Моментот кога гром удира во вулкан за време на ерупција

Read more
play_arrow

Чиј е Ерусалим?

Read more
play_arrow

Како да испеглате кошула за само 90 секунди?

Read more
play_arrow

Поглед во луксузниот Aston Martin DB11 кој чини 800.000 илјади долари

Read more
play_arrow

Вежбање со танц со Памела

Read more
play_arrow

Десет најдобри песни од Фиби во „Friends“

Read more
play_arrow

Најголемите рекордери во историјата на Лигата на шампиони

Read more