Макарони со пилешко во Алфредо сос

Макарони со пилешко во Алфредо сос е одлична идеја за ручек или вечера. Се подготвува лесно и релативно брзо.

За да го направите, сварете макарони, a посебно испржете сецкано пилешко месо со сол, бибер, оригано и други зачини по желба. За сосот Алфредо ќе ви биде потребно: путер, малку брашно, млеко, рендан пармезан, малку лук, оригано, сол, бибер и босилек. Погледнете ја подготовката на овој рецепт во видеото.

реклама

Рецепти

Рецепт на денот: Пита со спанаќ

Read more

Совршена орео торта од 4 состојки

Read more

Предлог за ручек: Мусака со спанаќ

Read more

Малку поразлични рецепти со тестенини

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како изгледа процесот на создавање вакцина за COVID-19?

Read more
play_arrow

Сѐ што е погрешно со „Rush Hour“

Read more
play_arrow

УФЦ рекорди: Најбрзите победи во историјата

Read more
play_arrow

Колку се разликува баварскиот од германскиот јазик?

Read more
play_arrow

Домашен тренинг: Кардио вежби за ефективно слабеење

Read more
play_arrow

Пингвини во посета на музеј

Read more
play_arrow

Полнење гориво 6.000 метри на небото

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за серијата „Friends“

Read more
play_arrow

Њујорчани, претеравте!

Read more
play_arrow

Раперот Свормз удри во автобус и го уништи неговото Ferrari

Read more
play_arrow

Лесни вежби за истегнување на телото

Read more
play_arrow

Ја избричи брадата по 10 години и ја шокираше сопругата

Read more