Макарони со пилешко во Алфредо сос

Макарони со пилешко во Алфредо сос е одлична идеја за ручек или вечера. Се подготвува лесно и релативно брзо.

За да го направите, сварете макарони, a посебно испржете сецкано пилешко месо со сол, бибер, оригано и други зачини по желба. За сосот Алфредо ќе ви биде потребно: путер, малку брашно, млеко, рендан пармезан, малку лук, оригано, сол, бибер и босилек. Погледнете ја подготовката на овој рецепт во видеото.

реклама

Рецепти

Индиска кујна: Научете неколку рецепти

Read more

Четири рецепти за мезиња со јајца

Read more

Рецепт на денот: Чизкејк во чаша

Read more

Идеја за ручек: Пилешко во сос со печурки

Read more

Нови видеа

play_arrow

Моментот кога јагуар ѝ се приближува на фотографка во мракот

Read more
play_arrow

Здрав предизвик: Како да ја убиете зависноста од шеќер?

Read more
play_arrow

Петгодишно момче пливаше со најголемата ајкула во светот

Read more
play_arrow

Топ 10 локации во Шпанија кои мора да се посетат

Read more
play_arrow

Автомобил од буквално 1 коњска сила

Read more
play_arrow

Девојче спасено откако 24 часа минало под урнатините во Бејрут

Read more
play_arrow

Индиска кујна: Научете неколку рецепти

Read more
play_arrow

Шест трикови како да научите да читате говор на тело

Read more
play_arrow

Анти-корона меур - бизарен дизајн на заштитен шлем

Read more
play_arrow

Предлог за 10-минутно утринско вежбање

Read more
play_arrow

Четири рецепти за мезиња со јајца

Read more
play_arrow

Едноставни вежби за нозе за почетници

Read more