Македонија У-19 ги доби противниците за пласман на ЕП

Кајгана/Макфакс
/ 07.12.2023 / 13:33

Фудбалската репрезентација на Македонија за играчи до 19 години дозна со кои селекции ќе се соочи во елитните квалификации за пласман на ЕП во 2024 година.

Македонија во групата 7 ќе игра против Швајцарија, Украина и Летонија.

Само победниците на групите и домаќинот Северна Ирска ќе настапат на завршниот турнир.

Натпреварите во групата 7 ќе се играат од 18. до 26.март наредната година. Македонија од УЕФА ја доби организацијата на натпреварите во групата. ФФМ дополнително ќе реши дали тие ќе се играат во Скопје или во Струмица.

реклама

Најточниот хороскоп за март: Кој знак сте во Словенскиот зодијак?

Read more

Карлсон: Американски шпиони ме следеа низ Москва, се сретнав и со Сноуден

Read more

Балканот е во мапата за „Руски свет“

Read more

Кога предозирањето со витамин Д може да биде фатално?

Read more

Фудбал

Фудбалски „промашувања“ што се покажаа како голем успех

Read more

Не е лесно да си фудбалер во Шкотска

Read more

Заврши реновирањето на тревникот на Арената, Работнички прв ќе го сефтоса

Read more

Квинси Промес уапсен во Дубаи

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Фудбалски „промашувања“ што се покажаа како голем успех

Читај повеќе

Моментот кога Вестбрук ја скрши раката

Читај повеќе

Не е лесно да си фудбалер во Шкотска

Читај повеќе

Заврши реновирањето на тревникот на Арената, Работнички прв ќе го сефтоса

Читај повеќе

Квинси Промес уапсен во Дубаи

Читај повеќе

Холанд за малку ќе завршел во Наполи, Рајола го премислил Де Лаурентис

Читај повеќе

По 4 години забранетата репрезентација на Баскија ќе одигра натпревар

Читај повеќе
  • play_arrow

Ракометарките убедливо поразени од Шпанија

Читај повеќе
  • play_arrow

Денвер ја доби репризата на ланското финале со Мајами

Читај повеќе