УЕФА ЛИГА НА НАЦИИ 2020/21

Македонија во барабан 2 во жрепката за Лигата на нации 20/21

УЕФА ги одреди барабаните за втората сезона од Лигата на нации каде со жрепка репрезентациите ќе ги дознаат своите противници.

Фудбалската репрезентација на Македонија според рејтингот се најде во вториот од четирите барабани и за противник нема да може да ги добие репрезентациите на Косово, Белорусија и Кипар.

Жрепката за Лигата на нации сезона 2020/21 ќе биде извршена на 3 март наредната година во Амстердам, Холандија. Македонија се наоѓа во Лигата Ц каде избори пласман како победник на една од групите во Лигата Д.

Барабани за Лига Ц:

Барабан 1
Грција
Албанија
Црна Гора
Грузија

Барабан 2
Македонија
Косово
Белорусија
Кипар

Барабан 3
Естонија
Словенија
Литванија
Луксембург

Барабан 4
Ерменија
Азербејџан
Казахстан
Молдавија

реклама

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Што се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Read more

Поради стечајот на Еуростандард банка од денеска АД „Пошта“ не може да ги обезбеди финансиските услуги

Read more

Франција со воено присуство се вмешува во грчко-турскиот спор

Read more

Фудбал

Озил бара подршка за „Muslim Lives Matter“

Read more

Гасперини: Штета, помисливме дека сме во полуфинале

Read more

Сити испрати понуда за Кулибали

Read more

Пирло сака да го донесе Џеко во Јувентус

Read more

Спорт

  • filter

Озил бара подршка за „Muslim Lives Matter“

Читај повеќе

Гасперини: Штета, помисливме дека сме во полуфинале

Читај повеќе

Сити испрати понуда за Кулибали

Читај повеќе

Пирло сака да го донесе Џеко во Јувентус

Читај повеќе
  • play_arrow

10 фудбалски легенди кои ќе се пензионираат до следната сезона

Читај повеќе

Формирани двојките за првото коло од НБА плејофот на Истокот

Читај повеќе
  • play_arrow

ПСЖ за три минути стигна до полуфиналето

Читај повеќе

Болидот на Фетел ќе добие нова шасија за шпанското Гран при

Читај повеќе
  • filter

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Читај повеќе