УЕФА ЛИГА НА НАЦИИ 2020/21

Македонија во барабан 2 во жрепката за Лигата на нации 20/21

УЕФА ги одреди барабаните за втората сезона од Лигата на нации каде со жрепка репрезентациите ќе ги дознаат своите противници.

Фудбалската репрезентација на Македонија според рејтингот се најде во вториот од четирите барабани и за противник нема да може да ги добие репрезентациите на Косово, Белорусија и Кипар.

Жрепката за Лигата на нации сезона 2020/21 ќе биде извршена на 3 март наредната година во Амстердам, Холандија. Македонија се наоѓа во Лигата Ц каде избори пласман како победник на една од групите во Лигата Д.

Барабани за Лига Ц:

Барабан 1
Грција
Албанија
Црна Гора
Грузија

Барабан 2
Македонија
Косово
Белорусија
Кипар

Барабан 3
Естонија
Словенија
Литванија
Луксембург

Барабан 4
Ерменија
Азербејџан
Казахстан
Молдавија

реклама

Буфон до Пирло: Сега треба да ти се обраќам со „господине“?

Read more

10 вежби за слабеење кои секој може да ги прави дома

Read more

Борец го совлада Вардар на отворањето од новата сезона во 1.МФЛ

Read more

Заборавени во времето: Напуштени пијана низ Европа

Read more

Фудбал

Барса-Баерн е најатрактивната средба во ЛШ

Read more

Буфон до Пирло: Сега треба да ти се обраќам со „господине“?

Read more

Борец го совлада Вардар на отворањето од новата сезона во 1.МФЛ

Read more

Пирло кандидат за наследник на Сари во Јуве

Read more

Спорт

  • play_arrow

Барса-Баерн е најатрактивната средба во ЛШ

Читај повеќе

Буфон до Пирло: Сега треба да ти се обраќам со „господине“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Борец го совлада Вардар на отворањето од новата сезона во 1.МФЛ

Читај повеќе

Пирло кандидат за наследник на Сари во Јуве

Читај повеќе
  • filter

Среќен роденден, Роџер Федерер!

Читај повеќе
  • play_arrow

Трагичарот Варан: Сакам да се извинам, јас сум виновен за овој пораз

Читај повеќе

Драгана Костова е првата жена која ќе тренира машки клуб во Македонија

Читај повеќе

Вавринка објасни зошто го пропушта УС Опен

Читај повеќе
  • play_arrow

Десет клубови кои имаа многу среќа сезонава

Читај повеќе