Македонска сообраќајна некултура

Фото: твитерџија Caligula

Па што ако е забрането вртење лево? Таму треба да идам и ќе си свртам! И што ми можат? Секако државата е нефункционална, нема да се фатат за моето вртење лево.

Вака веројатно си помислува секој возач во државава кога се наоѓа пред предизвикот да направи сообраќаен прекршок.

Еден твитерџија се потрудил убаво да ги улови прекршителите на забранет правец пред Клиничкиот центар „Мајка Тереза“:

URL
реклама

Голем месечен хороскоп за јуни: Три знака ќе добијат судбоносни шанси и понуди

Read more

7 знаци дека имате IBS - синдром на нервозно дебело црево

Read more

Зошто шишињата за вино не се 1 литар туку 0,75 литри?

Read more

Месечен финансиски хороскоп за јуни: Нова работа за Бикот, Скорпијата ги решава долговите

Read more

#мкфејл

Епизода на Jackass се снимала во Скопје?

Read more

Изгубени во преводот

Read more

Стевчо собра повеќе потписи од гласови – поразот главна тема на социјалните мрежи

Read more

Македонските медиуми и споменикот на Волкот во Белград

Read more
 

Магазин

Ставањето тоалетна хартија во фрижидер повторно е во тренд

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто не треба да носите шорцеви во авион?

Читај повеќе

Како да ја остварите целта од ефикасни 10.000 чекори дневно?

Читај повеќе

Будистичка мудрост за заштита на среќата и душата: 3 ситуации кога треба да ги игнорирате луѓето

Читај повеќе

Што треба да знаете за витаминот Е?

Читај повеќе

Каков вкус има човечкото месо? Познатите канибали откриваат

Читај повеќе

Тест од 10 секунди открива од што се плашите во љубовта

Читај повеќе
  • play_arrow

Неколку причини зошто треба редовно да јадете кељ

Читај повеќе

East Gate Mall и групацијата LPP донираа матурски комбинации на социјално ранливи средношколци од Скопје

Читај повеќе