Македонски државјанин уапсен во Косово

Приштина, 20 септември 2020 (МИА) – Косовската полиција објави денеска дека уапсила државјанин на Република Северна Македонија поради сомневање дека влегол на косовска територија преминувајќи ја нелегално меѓудржавната граница, јави дописникот на МИА од Приштина.

Според соопштението на полицијата, осомничниот маж, кој е од албанска националност, е уапсен во селото Дебалде во општина Витина, во југоисточно Косово.

Со одлука на надлежен обвинител, на осомничениот му е конфискуван пасошот и истиот е ослободен во редовна постапка.

реклама

Хороскопски знаци кои важат за најдобри во секс

Read more

Вакцината нема да биде семоќна, маски ќе носиме со години

Read more

Шест ритуали што жените задолжително ги прават пред да имаат секс

Read more

Видео од деветгодишниот Хабиб во борба со мечка го одушеви интернетот

Read more

Хроника

Зоран Милески – Кичеец се пријави во затворот во Струга

Read more

Пресечен меѓународен транспорт на дрога, пронајдени околу 100 кг хашиш

Read more

За 24 часа санкционирани 697 лица за неносење маска

Read more

Приведени 13 мигранти од Авганистан во близина на село Крупиште

Read more

Вести

Дневен преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Читај повеќе

Аеродром убедливо води по број на активни случаи во Скопје

Читај повеќе

Болтон: Ако Трамп победи, САД ќе го напуштат НАТО

Читај повеќе

Не се смируваат односите меѓу Анкара и Париз, Ердоган повика на бојкот на француските производи

Читај повеќе

Дневен КОВИД биланс: 247 новозаразени и 15 починати

Читај повеќе

Нови простории за тестирање од COVID-19, најави Караџоски

Читај повеќе

Повеќе од 60 милиони Американци веќе гласаа на изборите

Читај повеќе

Филипче: Се подготвуваат дополнителни болнички капацитети, сите да се придржуваат до мерките

Читај повеќе

Караџоски: 80% од регистрираните случаи со COVID-19 се асимптоматски

Читај повеќе