Македонскиот BtoBet добитник на две престижни награди во iGaming индустријата

Еден од најдобрите провајдери на софтвер за спортско обложување во светски рамки, македонската компанија BtoBet, месецов се закити со две престижни награди во iGaming индустријата.

На почетокот на ноември, компанијата ја доби наградата Multi-Channel Supplier of the Year која ја доделува реномираната мултимедијалната компанија 5 Star Media. Овие награди, кои компанијата ги доделува на годишно ниво, претставуваат своевидно признание за најдобрите провајдери во Б2Б синџирот на снабдување во индустријата и ги промовираат успехот, иновациите и етиката во iGaming деловната заедница.

Изминатите 12 месеци, BtoBet, кој сега е дел од реномираната групација Aspire Global, направи значителна експанзија на афричкиот континтент. Благодарение на успешно остварените зделки под повеќе различни јурисдикции, компанијата месецов се стекна и со наградата „снабдувач на спортско обложување за африканскиот пазар“ на престижните Gaming Intelligence Awards, како дел од најуспешните iGaming провајдери на глобално ниво.

„Ни претставува особено задоволство што нашите заложби за континуирано унапредување на она што им го нудиме на нашите партнери се препознаени на овој начин. Овие награди се пред сè потврда за талентот, иновативноста и напорната работа на вработените, но и за технолошката флексибилност која ни овозможува да се прилагодиме на различните пазарни сценарија. Продолжуваме да креираме врвни технолошки решенија кои ќе ни обезбедат одржување на конкурентската предност во индустријата, а кои за нашите партнери ќе значат исполнување на нивните цели и долгорочен раст преку обезбедување уникатно обложувачко искуство за нивните играчи“, истакнаа од BtoBet.

Експоненцијалниот раст кој компанијата го бележи особено во последната година, се должи меѓудругото, и поради тоа што фокусот на нивното софтверско решение е целосно насочен кон играчот, со цел да обезбеди врвно корисничко искуство, но и како резултат на зголемувањето на инвестицискиот капацитет преку партнерството со водечкиот глобален провајдер во iGaming индустријата, Aspire Global. Ова дополнително ѝ овозможи на компанијата да го зголеми своето присуство на пазарите во развој, како Латинска Америка и Африка, но и да ја зацврсти својата позиција веќе развиените пазари, како европскиот.

реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more

Промо

Зајакнати жени - Зајакната економија

Read more

Македонскиот BtoBet добитник на две престижни награди во iGaming индустријата

Read more

Потрошувачите избраа: Виталиа – најпознат бренд за здрава храна за 2021

Read more

Дали личиме на ЕУ: Тие се сечија мета, сечија цел и сечиј изговор за омраза – Стоп за дискриминацијата на ЛГБТИ лицата

Read more
 

Ново

Објавени седумте финалисти за Автомобил на годината

Читај повеќе

Зголемени водостоите на Охридското и на Преспанското Езеро

Читај повеќе

Кој збор ја одбележа 2021 според речникот Merriam-Webster?

Читај повеќе

Знаци кои укажуваат дека имате висок холестерол

Читај повеќе

Ако сакате долг живот, појадувајте рано наутро

Читај повеќе

Рецепт на денот: Штрудла со ореви

Читај повеќе

Шефот на Moderna: Постоечките вакцини не се одговор на омикрон

Читај повеќе

Австрија парично ќе ги казнува оние кои одбиваат вакцинација, им се заканува и затвор

Читај повеќе

Првиот човек на Twitter поднесе оставка

Читај повеќе