Малдини сака да го види Имобиле во Милан

Техничкиот директор на Милан, Паоло Малдини, сака да ја донесе на „Сан Сиро“ ѕвездата на Лацио, Чиро Имобиле.

Според Fichajes, 31-годишниот Италијанец ќе биде една од главните цели на Милан во летниот преоден рок.

Оваа сезона, Имобиле одигра 27 натпревари на сите натпреварувањa, постигна 19 гола и направи 4 асистенции.

Милан по подолго време се наоѓа во ситуација да избори пласман во Лигата на шампионите следната сезона и затоа уште од сега размислува за засилувања.

реклама

Фудбал

Анчелоти: Мислев се зафркаваат за Супер лигата

Read more

УЕФА ја разгледува можноста за забрана на Јувентус и Реал во евро-куповите следната сезона

Read more

Меси постави нов рекорд

Read more

Ибра потпишува нов договор со Милан

Read more
 

Спорт

Анчелоти: Мислев се зафркаваат за Супер лигата

Читај повеќе

УЕФА ја разгледува можноста за забрана на Јувентус и Реал во евро-куповите следната сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Дејвис го одигра првиот натпревар по повредата во февруари

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси постави нов рекорд

Читај повеќе

Ибра потпишува нов договор со Милан

Читај повеќе

Перес: Евролигата ја спаси кошарката

Читај повеќе

Чеферин: Сите ме разочараа, но Барса најмалку

Читај повеќе

Фудбалските лиги повторно пред прекин?

Читај повеќе
  • play_arrow

Пирова победа за МЗТ, Младост патува во полуфиналето

Читај повеќе