Малолетничка пријавила физички напад и закана со пиштол од поранешното момче

Малолетна девојка во полиција го пријавила поранешното момче поради физички напад и закана со пиштол.

Според пријавеното, настанот се случил во неделата, а полицијата е известена во текот на вчерашниот ден.

– На 20 јануари во 20:15 часот во СВР Тетово, малолетничка заедно со нејзината 46-годишна мајка од тетовска Мала Речица пријавиле дека на 19.01.2022 околу 16:00 часот, по претходна расправија,  била физички нападната од И.Р.(21) од тетовско Камењане, со кого била во љубовна врска, а кој ѝ упатил закана со пиштол, информираа од СВР Тетово.

СВР Тетово работи на целосно расчистување на случајот, при што ќе следи и соодветен поднесок. 

реклама

САД ѝ го блокираа на Русија плаќањето на долговите, ја принудуваат на банкрот

Read more

Брозовиќ на суд ја демантираше аферата со Ванда Нара: Имав проблеми со сопругата

Read more

Кои хороскопски знаци ќе ја запознаат љубовта на својот живот до крајот на мај?

Read more

Елитните руски специјалци трпат тешки порази, вели британското разузнавање

Read more

Хроника

Загина пешак кај општина Ѓорче Петров

Read more

Четиринаесетгодишник нападнал аптекарка во обид да украде „дијазепам“

Read more

Запленети над 1.100 m мрежа и околу 100 kg риба во Преспанското Езеро

Read more

Казни за 82 возачи на мотоцикли, одземени 11 мотоцикли

Read more
 

Вести

Вучиќ и Путин ќе разговараат в недела

Читај повеќе

Инфлацијата ги покачи каматните стапки, доларот зајакна

Читај повеќе

УХМР најавува пороен дожд со грмежи

Читај повеќе

Шолц: Путин сериозно ќе преговара само во еден случај

Читај повеќе

Без вода неколку улици во Центар

Читај повеќе

Елитните руски специјалци трпат тешки порази, вели британското разузнавање

Читај повеќе

САД ѝ го блокираа на Русија плаќањето на долговите, ја принудуваат на банкрот

Читај повеќе

Најбогатиот Украинец ќе ја тужи Русија поради војната

Читај повеќе
  • play_arrow

Кадиров ѝ се закани на Полска: За 6 секунди ќе ви покажеме за што сме способни

Читај повеќе