Манасков останува во Веспрем до јуни 2022

Македонскиот ракометен репрезентативец Дејан Манасков го продолжи договорот со клубот Веспрем за уште две години, и тоа значи дека се обврза на верност во унгарскиот тим до јуни 2022 година.

Покрај нашето крило Манасков, договорот со Веспрем го продолжија и Гаспер Маргуч и Петар Ненадиќ, а четиригодишен договор потпиша 202-сантиметри високиот голман на ПСЖ, Родриго Коралес.

Манасков својата сениорска кариера ја почна во Металург, таму играше до 2014 година, потоа кратко беше во германски Вецлар, од каде дојде во Вардар. Кај „црвено-црните“ остана само една сезона, и потоа прејде во Рајн Некар Левен, а од 2017 година е во Веспрем.

реклама

Мурињо го одржа зборот: Се сликаше со македонскиот новинар

Read more

Кејот на Вардар имал калдрма...

Read more

Што ќе се случи во вашиот организам ако редовно користите куркума?

Read more

Цицлест четврток

Read more

Ракомет

Шеснаесет ракометари на Работнички заразени со корона

Read more

Промена на датумот на играње на средбата на ПСЖ – Вардар 1961

Read more

Поради позитивни случаи на коронавирус, Голден Арт КЛ7 во изолација

Read more

Вардар изгуби на гостувањето кај Мешков Брест

Read more

Спорт

Шампионот на Азија исфрлен од ЛШ поради позитивни на COVID-19

Читај повеќе

Мурињо: Деле Али ќе остане во Тотенхем

Читај повеќе

Челси се засили на голманската позиција

Читај повеќе

Франк де Бур е новиот селектор на Холандија

Читај повеќе
  • play_arrow

Хаос и лудило: Времето кога Марадона беше шеф на аргентинската репрезентација

Читај повеќе
  • play_arrow

Мурињо го одржа зборот: Се сликаше со македонскиот новинар

Читај повеќе
  • play_arrow

Мајами со трета победа дојде на чекор од големото финале

Читај повеќе

Шеснаесет ракометари на Работнички заразени со корона

Читај повеќе

Промена на датумот на играње на средбата на ПСЖ – Вардар 1961

Читај повеќе