Фудбал

Манчестер Сити против Арсенал на стартот на новата сезона во Премиер лигата

14. јуни 2018 - 11:09 | МИА

Лондон, 14 јуни 2018 (МИА) – Актуелниот шампион Манчестер Сити гостува кај Арсенал во дербито од првото коло на новата сезона во англиската Премиер лига.

Двојки за првата рунда:

Арсенал - Манчестер Сити
Манчестер Јунајтед – Лестер
Борнемут – Кардиф
Њукасл – Тотенхем
Фулам - Кристал Палас
Саутемптон – Барнли
Хадерсфилд - Челзи
Ватфорд - Брајтон
Ливерпул - Вест Хем
Вулверхемптон – Евертон.

Сите натпревари ќе се одржат на 11 август.

Коментирај