СЕРИЈА А 2020/21

Манџукиќ одбил четири понуди, го сака само Милан

Calciomercato објави дека Марио Манџукиќ би можел да потпише договор со Милан во следните два дена, наводно тој веќе направил неколку лекарски прегледи за да ги убеди челниците на италијанскиот гигант дека е подготвен да се врати во Серија А.

Хрватскиот напаѓач е без клуб од минатото лето кога си замина од катарски Ал Духаил. Тој треба да потпише договор вреден два милиони евра со Милан до крајот на сезоната, со можност да го продолжи за уште една сезона.

Италијанските медиуми пишуват дека Манџо дал зелен светло и дека сега „топката е кај тренерот на ‘росонерите’“.

URL

Според информациите од Пјетро Балзано Прота, предложениот шестмесечен договор со можност да се дискутира продолжување на крајот од сезоната, значи дека Манџукиќ би можел да стане вреден заменик на Ибрахимовиќ сега-засега, и повеќе. Хрватот и Швеѓанецот со балкански корени би можеле да бидат моќен тандем во миланскиот гигант.

Даниеле Лонго од Calciomercato известува дека Манџукиќ рекол „да“ на идејата за преселба во Милано, а раководството ја проценува ситуацијата. Ништо сè уште не е дефинирано, но преговорите продолжуваат.

URL

Во меѓувреме, според она што го објави новинарот на Sportitalia, Алфредо Педула, славниот „Супер Марио“ во последните три недели одбил „ни помалку, ни повеќе туку четири понуди“, дури и за двегодишни договори.

Неговата причина за тоа е едноставна: го сака само Милан и сака да му помогне на клубот во освјувањето на првата титулата во лигата после 10 години.

реклама

Кои здравствени проблеми ги имаат мажите поради нередовен секс?

Read more

Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Read more

Како изгледа животот во Јакутија на -50 степени Целзиусови?

Read more

Прв воздушен напад на САД по наредба на Џо Бајден, 17 загинати

Read more

Фудбал

klop.jpg

Клоп: Не ни се потребни големи промени во составот

Read more

Малдини сака да го види Имобиле во Милан

Read more

Жрепката одлучи: Манчестер Јунајтед против Милан

Read more

Ибра: Роналдо е најдобриот фудбалер во историјата

Read more
 

Спорт

klop.jpg

Клоп: Не ни се потребни големи промени во составот

Читај повеќе

Малдини сака да го види Имобиле во Милан

Читај повеќе

Почина Алфредо Кинтана, 32-годишниот голман на Порто

Читај повеќе

Лазаров го соопшти списокот за двобојот со Данска

Читај повеќе

Жрепката одлучи: Манчестер Јунајтед против Милан

Читај повеќе

Ибра: Роналдо е најдобриот фудбалер во историјата

Читај повеќе
  • play_arrow

Судијата ја „сецна“ Звезда во 94-та минута, коментаторот урлаше: Зошто? Зошто?

Читај повеќе
  • play_arrow

Познати осминафиналистите во ЛЕ: Адеми и Ристовски продолжуваат, Елмас елиминиран

Читај повеќе
  • play_arrow

Клиперс потопен во Мемфис

Читај повеќе