Måneskin имаат нова песна, Mammamia веќе стана хит

Победниците на Евросонг, италијанската група Måneskin објави нова песна наречена  „Mammamia“, која според прегледите на YouTube, ќе биде голем хит.

Новата песна на Måneskin за неколку дена има скоро 2 милиона прегледи, а истата е снимена во живо.

Ова е нивната прва песна по победата на Евросонг, членовите на бендот веќе ја пееја во живо во Берлин.

Remote video URL

Популарноста на Måneskin и понатаму расте. По хитовите „I Wanna Be Your Slave“ и „Beggin“, кои со мсеци беа на музичките листи за топ 10 синглови низ светот, групата сега подготви нешто ново за публиката.

Remote video URL
Тагови
реклама

3 симптоми на висок холестерол кои можат да се забележат на телото без тестирање

Read more

Колку ќе платите за кафе, храна и сладолед на одмор во Грција?

Read more

5 летни салати  - идеален избор за во жешки денови

Read more

Марс влезе во Бик: Промена на работа, продавање недвижнини

Read more

Музика

Фан ја тужи Мадона поради премногу експлицитен настап: Изложеност на порнографија без предупредување

Read more

Лени Кравиц откри дека е во целибат девет години

Read more

Rammstein направи спектакл во Белград

Read more

Селин Дион низ солзи зборуваше за ретката болест: Ако не можам да одам, ќе ползам

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Прв трејлер за серијата Women in Blue – приказната за првите жени во мексиканската полиција

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • filter

Анџелина Џоли ја покажа новата тетоважа

Читај повеќе

Бредли Купер исмеван поради новиот имиџ

Читај повеќе
  • play_arrow

Расел Кроу вели дека му е малку непријатно поради снимањето на новиот Gladiator

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за Romulus, седмиот филм од Alien

Читај повеќе
  • filter

Анистон снимена во јавност по посетата на пластичен хирург: Промените се очигледни

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

На 7 и 8 јуни по петти пат фестивалот Metal Discharge во Битола

Читај повеќе