Mansory го бива и за возила за голф

Најновата креација на Mansory е далеку од автомобил со високи перформанси, но сепак е многу атрактивен.

Голфот е игра која се поврзува со луксуз и стил, а во склад со ова е и голф возилото Garia модифицирано од Mansory кој го подигна на ново ниво.

Mansory е познат по своите „диви“ проекти, вклучувајќи ги и модифицираните Range Rover и AMG G63 Coupe со „suicide врати“, па тјунерот не се воздржуваше ниту кога се работеше за голф возилото голф Garia. Користени се ковани карбонски влакна, што го прави возилото поцврсто и полесно од стандардното. Mansory подготви и црни тркала за да одговараат на темната тема на надворешниот дизајн.

Карбонските делови, вклучувајќи ја предната решетка и калниците, се украсени со тиркизни линии за да се нагласи новиот изглед, а тиркизната тема продолжува во отворената кабина, особено на кожните седишта.

Купувачите можат да изберат различни материјали и кожа, но нема информации за можни подобрувања на електричниот погон, па затоа не треба да сметате на тоа.

Возилото може да се користи на европските и американските патишта како LSV, односно возило со мала брзина.

Цената не е објавена, но претходниот луксузен модел Garia SuperSport, кој се појави во 2018 година, чинеше 73.000 долари.

Тагови
реклама

Направете брз тест со ладна вода и дознајте дали имате здраво срце

Read more

Неделен хороскоп од 29 мај до 4 јуни: Што ви предвидуваат ѕвездите?

Read more

Сирена – секс поза што прави чуда за мажите со мал пенис

Read more

По три месеци - ниту трага, ниту глас од внукот на Љубе Бошкоски

Read more

Авто новости

Tesla Model Y е најпродаван автомобил во светот

Read more

Зошто Белгија воведува зелено трепкачко светло на возилата?

Read more

Загадувањето од гумите е голем проблем - која е алтернативата?

Read more

Aston Martin го претставува DB12 – разочарување на повеќе полиња

Read more
 

Автомобили

Tesla Model Y е најпродаван автомобил во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто Белгија воведува зелено трепкачко светло на возилата?

Читај повеќе

Загадувањето од гумите е голем проблем - која е алтернативата?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Aston Martin го претставува DB12 – разочарување на повеќе полиња

Читај повеќе
  • filter

Bentley ги претстави моделите Bentayga и Continental GTC Huntsman Edition

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Легендарната BMW Серија 5 првпат и „на струја“

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Volkswagen ја најави премиерата на Touareg

Читај повеќе
  • play_arrow

Како роботите ќе ги пратат вулканизерите во предвремена пензија?

Читај повеќе

Како ќе функционираат „црните кутии“ кои од следната година ќе бидат поставени во новите автомобили?

Читај повеќе