Mansory го бива и за возила за голф

Најновата креација на Mansory е далеку од автомобил со високи перформанси, но сепак е многу атрактивен.

Голфот е игра која се поврзува со луксуз и стил, а во склад со ова е и голф возилото Garia модифицирано од Mansory кој го подигна на ново ниво.

Mansory е познат по своите „диви“ проекти, вклучувајќи ги и модифицираните Range Rover и AMG G63 Coupe со „suicide врати“, па тјунерот не се воздржуваше ниту кога се работеше за голф возилото голф Garia. Користени се ковани карбонски влакна, што го прави возилото поцврсто и полесно од стандардното. Mansory подготви и црни тркала за да одговараат на темната тема на надворешниот дизајн.

Карбонските делови, вклучувајќи ја предната решетка и калниците, се украсени со тиркизни линии за да се нагласи новиот изглед, а тиркизната тема продолжува во отворената кабина, особено на кожните седишта.

Купувачите можат да изберат различни материјали и кожа, но нема информации за можни подобрувања на електричниот погон, па затоа не треба да сметате на тоа.

Возилото може да се користи на европските и американските патишта како LSV, односно возило со мала брзина.

Цената не е објавена, но претходниот луксузен модел Garia SuperSport, кој се појави во 2018 година, чинеше 73.000 долари.

Тагови
реклама

3 симптоми на висок холестерол кои можат да се забележат на телото без тестирање

Read more

Колку ќе платите за кафе, храна и сладолед на одмор во Грција?

Read more

5 летни салати  - идеален избор за во жешки денови

Read more

Марс влезе во Бик: Промена на работа, продавање недвижнини

Read more

Авто новости

Проверете една работа во автомобилот пред да тргнете на патување

Read more

Новиот MINI Cooper пристигнува и во попрактично каросериско издание

Read more

Новиот кампер VW California е достапен само во Германија, другите ќе почекаат до крајот на летото

Read more

BMW ја претстави новата Серија 1, верзијата M135 останува на врвот на понудата

Read more
 

Автомобили

Проверете една работа во автомобилот пред да тргнете на патување

Читај повеќе

Новиот MINI Cooper пристигнува и во попрактично каросериско издание

Читај повеќе
  • filter

Новиот кампер VW California е достапен само во Германија, другите ќе почекаат до крајот на летото

Читај повеќе
  • filter

BMW ја претстави новата Серија 1, верзијата M135 останува на врвот на понудата

Читај повеќе

Грешка при полнење гориво што може сериозно да го оштети вашиот автомобил

Читај повеќе
  • play_arrow

Ако видите паричка на вратата од автомобилот, веднаш повикајте полиција

Читај повеќе

Toyota Celica се враќа со 2.0-литарски турбо мотор и погон на 4 тркала

Читај повеќе

Која е функцијата на сивите кутии што се појавија на семафорите во Германија?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

10 интересни, но сосема непотребни факти за автомобилите

Читај повеќе