Мануел Нојер е најдобриот голман за изминатата сезона

Пред почетокот на жрепката за Лигата на шампиони, УЕФА го прогласи голманот на Баерн за најдобар за изминатата сезона.

Како и што се очекуваше, Мануел Нојер е најдобриот голман за сезоната 2019/20. И во гласањето тој убедливо заврши пред своите конкуренти.

 1. Мануел Нојер (Баерн) – 376 бодови
 2. Јан Облак (Атлетико) – 92 
 3. Кејлор Навас (ПСЖ) – 89
 4. Антони Лопес (Лион) – 46
 5. Алисон Бекер (Ливерпул) – 28
 6. Тибо Куртоа (Реал Мадрид) – 18
 7. Марк-Андре тер Штеген (Барселона) – 18
 8. Петер Гулачи (Лајпциг) – 15
 9. Војчех Шченсни (ЈУвентус) – 10
 10. Едерсон (Манчестер Сити) – 8
реклама

Фудбал

Претседателот на ФИФА позитивен на COVID-19

Read more

Мурињо: Во Тотенхем нема место за примадони

Read more

МекТоминеј: Нема поента да го победиш ПСЖ ако одиграш лошо против Лајпциг

Read more

Извлечени четвртфиналните двојки во домашниот фудбалски куп

Read more

Спорт

Пелистер тесно поразен во првото коло на Европската лига

Читај повеќе

Претседателот на ФИФА позитивен на COVID-19

Читај повеќе

Официјално: Одложен натпреварот со ПСЖ поради двајца позитивни во Вардар

Читај повеќе

Мурињо: Во Тотенхем нема место за примадони

Читај повеќе

Ракометарите на Вардар не отпатуваа за Париз

Читај повеќе

МекТоминеј: Нема поента да го победиш ПСЖ ако одиграш лошо против Лајпциг

Читај повеќе

Извлечени четвртфиналните двојки во домашниот фудбалски куп

Читај повеќе
 • play_arrow

Рамос е најдобриот дефанзивец во историјата, според France Football

Читај повеќе
 • play_arrow

Модриќ не е загрижен за својата иднина во Мадрид

Читај повеќе