Marca излезе со тврдење за иднината на Модриќ во Реал

Капитенот на хрватската репрезентација, Лука Модриќ, изминативе неколку дена често се поврзува со трансфер во Саудиска Арабија, а сега реномираната Marca тврди дека знае што ќе се случи со него и Реал Мадрид.

Имено, Marca во своето денешно издание наведува дека желбата на Модриќ е јасна, а тоа е да ја заврши кариерата исклучиво на „Сантјаго Бернабеу“.

„Најспецифичен е случајот на Лука Модриќ. Хрватот сите го обожуваат во Реал, каде се врати по сјајните игри на Светското првенство. Ал Наср му даде понуда што не се одбива, но Модриќ јасно одговори дека наредната сезона сака да игра само за Реал. Решението на оваа ситуација зависи од разговорот помеѓу Лука Модриќ и Флорентино Перес, кој се очекува. Статусот на Модриќ не го наруши тоа што во последно време е резерва или оној што рано го вадат од игра“, пишува најчитаниот шпански дневен весник.

Marca се осврна и на гласините дека кралскиот клуб нема да му го продолжи договорот на 37-годишниот Модриќ.

„Анчелоти изјави дека Модриќ си го пронајде ритамот, но факт е дека Модриќ и тоа како ги чувствува последиците од настапот на Светското првенство. Меѓутоа, неспорно е и дека наскоро ќе се врати на своето вообичаено ниво, она со кое на почетокот од сезоната ги поништи сите сомнежи во него. Гласините дека Реал одлучил да не го продолжи договорот со него или дека сепак договорил трансфер во Ал Наср се тотално непоткрепени“, додава Marca.

реклама

Финансиски хороскоп за февруари: За кој знак е поволно време за почнување бизнис?

Read more

Што се случи со Месут Озил?

Read more

Кои се најчестите повреди за време на секс?

Read more

Археолози ја открија првата кафеана во светот – стара е 5.000 години

Read more

Фудбал

Што се случи со Месут Озил?

Read more

Дали пропадна сонот на Ибра да ја освои ЛШ?

Read more

L'Equipe: Мбапе го пропушта натпреварот на сезоната

Read more

Јуве може да остане без уште 20 бода и да испадне од лигата

Read more
 

Спорт

Што се случи со Месут Озил?

Читај повеќе

Дали пропадна сонот на Ибра да ја освои ЛШ?

Читај повеќе

Валкана НБА тепачка

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов трипл-дабл за Јокиќ, солидна ноќ за Дончиќ кој се повреди

Читај повеќе

Кирјос призна дека ја нападнал поранешната девојка

Читај повеќе

L'Equipe: Мбапе го пропушта натпреварот на сезоната

Читај повеќе

Јуве може да остане без уште 20 бода и да испадне од лигата

Читај повеќе
  • play_arrow

По 34 години, се враќаат местата за стоење на Вембли

Читај повеќе
  • play_arrow

ФИФА сѐ повеќе го американизира фудбалот

Читај повеќе