Марио готви меци пакери

Во третата епизода од YouTube серијата „Кујната на Марио“ нашиот омилен готвач подготвува италијанска паста.

Меци пакери (mezzi paccheri) се само еден од многуте видови италијанска паста кои се налик големи макарони. Марио одбра да ни приготви рецепт токму со нив.

Потребни состојки:

 • 200 г телешко месо
 • 110 г паста меци пакери
 • половина главица кромид
 • 20 г сушен домат
 • неколку листови рукола
 • 10 мл бело вино
 • рузмарин

А за тоа како да ги подготвите, следете го Марио на неговиот YouTube канал:

Remote video URL
реклама

Јадрото на Земјата станува сѐ погусто од едната страна, научниците не знаат зошто

Read more

Што ќе се случи ако правите 300 „чучњеви“ секој ден, цел месец?

Read more

Кит проголта нуркач, па го исфрли неповреден

Read more

Путин: Замислете да испратиме војска до вашите граници

Read more

Рецепти

Идеја за десерт: Павлова торта

Read more

Брзо и вкусно: Тестенини со сланина, босилек и пармезан

Read more

Основниот рецепт за палачинки од 1967 година

Read more

Рецепт на денот: Пилешко на индиски начин

Read more
 

Магазин

Идеја за десерт: Павлова торта

Читај повеќе
 • filter

Пентхаус во Мајами е најскапата недвижност платена со криптовалута

Читај повеќе
 • play_arrow

Дупка „проголта“ паркиран автомобил во Индија

Читај повеќе

Научно докажано: Боењето и цртањето ги намалуваат стресот и анксиозноста

Читај повеќе
 • play_arrow

Поради убавата насмевка го сметаат за најзгодниот учител во Австралија

Читај повеќе

Секс ситуации во кои жените најмногу грешат

Читај повеќе
 • play_arrow

Што ќе се случи ако правите 300 „чучњеви“ секој ден, цел месец?

Читај повеќе

Како учењето на странски јазици влијае врз развојот на мозокот кај децата?

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои најчесто се вљубуваат во погрешни личности

Читај повеќе