Маркез ја освои Големата награда на Германија

Берлин, 7 јули 2019 (МИА) – Марк Маркез постигна уште една победа во Мото ГП, овој освојувајќи ја Големата награда на Германија.

Шпанскиот мотоциклист извози без проблеми 30 круга на Сахзенриг 41:40 со што возачот на Хонда го постигна седмиот последователен триумф во Германија.

Втор на целта беше Маверик Виналес од Јамаха, додека со третото место се задоволи Кал Крачлоу од Хонда.

Легендата Валентино Роси трката ја заврши на осмото место со 11 секунди заостанување задМаркез, кој со оваа победа освои уште 25 поени и го зацврсти првото место на генералниот пласман пред Ендру Довизиос, кој денеска се пласираше на петтото место.

реклама

Мурињо го одржа зборот: Се сликаше со македонскиот новинар

Read more

Кејот на Вардар имал калдрма...

Read more

Што ќе се случи во вашиот организам ако редовно користите куркума?

Read more

Цицлест четврток

Read more

Останати спортови

Тампа со тесна победа израмни во финалето против Далас

Read more

Македонецот лизга и тренира: Стамкос ќе ѝ помогне на Тампа во финалето

Read more

Најболниот удар во историјата на ММА – право во меѓуножјето!

Read more

Ниту Трамп не успеа да го запре погубувањето на Навид Афкари

Read more

Спорт

Трансфер шок: Боатенг потпиша за Монца

Читај повеќе

Шампионот на Азија исфрлен од ЛШ поради позитивни на COVID-19

Читај повеќе

Мурињо: Деле Али ќе остане во Тотенхем

Читај повеќе

Челси се засили на голманската позиција

Читај повеќе

Франк де Бур е новиот селектор на Холандија

Читај повеќе
  • play_arrow

Хаос и лудило: Времето кога Марадона беше шеф на аргентинската репрезентација

Читај повеќе
  • play_arrow

Мурињо го одржа зборот: Се сликаше со македонскиот новинар

Читај повеќе
  • play_arrow

Мајами со трета победа дојде на чекор од големото финале

Читај повеќе

Шеснаесет ракометари на Работнички заразени со корона

Читај повеќе