Марко Симоновски си замина од МЗТ Скопје

Скопје, 22 ноември 2019 (МИА) – Крилниот кошаркар Марко Симоновски, од денеска веќе не е член на МЗТ Скопје Аеродром, откако двете страни се согласија на раскин на договорот.

Репрезентативецот Симоновски од 2016 година беше играч на МЗТ и даваше свој придонес во двете шампионски титули, како и на таа во 2015 година кога првпат го облече дресот на овој клуб.

Искусниот шутер си оди од МЗТ на само два дена пред вечното дерби со Работнички, и неговото заминување нема да биде лесно да се надомести со друг домашен играч.

Од МЗТ му се заблагодарија на Симоновски за прикажаното досега и му посакаа среќа во понатамошната кариера.

реклама

Кошарка

Плејмејкерот на Работнички позитивен на COVID-19

Read more

Само еден збор на Дејвис по победничката тројка: Коби!

Read more

Ни магијата на Јокиќ не беше доволна против моќните Лејкерс 

Read more

НБА: Бостон Селтикс го возврати ударот

Read more

Спорт

  • play_arrow

Мората се врати во Јувентус, ќе зема 7,5 милиони евра по сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Алисон е голманот кој му ја прекина пенал серијата на Жоржињо

Читај повеќе

Властите открија: Суарес мамел на испитот по италијански јазик

Читај повеќе

Плејмејкерот на Работнички позитивен на COVID-19

Читај повеќе

Алтобели: Видал ви е топ, продајте го Ериксен, задржете ги Перишиќ и Наинголан

Читај повеќе

Мурињо: Кејн мора да игра против Лејтон Ориент и Шкендија

Читај повеќе
  • play_arrow

Тампа со тесна победа израмни во финалето против Далас

Читај повеќе

Ракитиќ: Не бевме блиски пријатели со Меси

Читај повеќе
  • play_arrow

Сити славеше на незгодното гостување кај Вулвс

Читај повеќе