Марко Симоновски си замина од МЗТ Скопје

Скопје, 22 ноември 2019 (МИА) – Крилниот кошаркар Марко Симоновски, од денеска веќе не е член на МЗТ Скопје Аеродром, откако двете страни се согласија на раскин на договорот.

Репрезентативецот Симоновски од 2016 година беше играч на МЗТ и даваше свој придонес во двете шампионски титули, како и на таа во 2015 година кога првпат го облече дресот на овој клуб.

Искусниот шутер си оди од МЗТ на само два дена пред вечното дерби со Работнички, и неговото заминување нема да биде лесно да се надомести со друг домашен играч.

Од МЗТ му се заблагодарија на Симоновски за прикажаното досега и му посакаа среќа во понатамошната кариера.

реклама

Седум особини кои покажуваат дека сте натпросечно интелигентни

Read more

Што треба да јадете за да набилдате мускули побрзо?

Read more

Никогаш не вртете грб на гладна камила: Најопасните селфи фотографии

Read more

Третиот убиец на Саздовски екстрадиран и спроведен во земјава

Read more

Кошарка

Само еден збор на Дејвис по победничката тројка: Коби!

Read more

Ни магијата на Јокиќ не беше доволна против моќните Лејкерс 

Read more

НБА: Бостон Селтикс го возврати ударот

Read more

Пола кило бурек и два литра „кока кола“ – ова беше исхраната на Јокиќ пред да стане НБА ѕвезда

Read more

Спорт

  • play_arrow

Бејл: Се вратив во Тотенхем поради Мурињо

Читај повеќе

Ѓоковиќ e новиот шампион на турнирот во Рим

Читај повеќе

Халеп конечно го освои Вечниот град

Читај повеќе

Роџерс слави јубилеј - 100 премиерлигашки победи

Читај повеќе
  • play_arrow

Само еден збор на Дејвис по победничката тројка: Коби!

Читај повеќе

Ѓоковиќ го престигна Сампрас по број на недели на врвот на АТП листата

Читај повеќе

Дури 7 позитивни во женската фудбалска репрезентација

Читај повеќе

На 17 дена до баражот во Скопје најдобриот косовски голгетер закачи корона

Читај повеќе
  • play_arrow

Македонецот лизга и тренира: Стамкос ќе ѝ помогне на Тампа во финалето

Читај повеќе