„The Marksman“ го симна „Wonder Woman 1984“ од врвот на бокс-офисот

Новиот трилер со Лиам Нисон доминираше на бокс-офисот во Северна Америка, со заработка од 3.2 милиони долари од премиерното прикажување.

„Wonder Woman 1984“ заврши на второто место, со заработка од 2.6 милиони долари изминатиот викенд.

„The Marksman“ е во режија на Роберт Лоренц, долгогодишен соработник на Клинт Иствуд и во него го гледаме Лиам Нисон во улога на ранчер во Аризона и поранешен маринец кој спасува момче од канџите на мексикански картел.

На третото место на листата најгледани филмови е „The Croods: A New Age“, со заработка од 2 милиони долари.

Меѓу првите пет се и „News of the World“ со заработка од 1 милиони долари и „Monster Hunter“, со 920.000 долари.

Remote video URL
Тагови
реклама

Овие се седумте најдобри мобилни телефони во светот

Read more

Не, Илон Маск не е мртов

Read more

Првпат воведена е-трговија во Пошта – онлајн нарачки со можност за испорака до адреса

Read more

Земјотрес почувствуван во Дебар, Гостивар и Маврово

Read more

Филм & ТВ

Запознајте ги новите суперхероини на „Thunder Force“

Read more

Топ 20 најдобри песни на принцези од Disney

Read more

Во април ќе се снима специјалната епизода на „Friends“

Read more

Топ 20 филмски парови со најлоша хемија

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Запознајте ги новите суперхероини на „Thunder Force“

Читај повеќе
  • play_arrow

Ибра и Михајловиќ запеаја на Санремо

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 20 најдобри песни на принцези од Disney

Читај повеќе
  • play_arrow

Во април ќе се снима специјалната епизода на „Friends“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 20 филмски парови со најлоша хемија

Читај повеќе

Толку убавина на едно место: Кои актери ќе ги видиме во „The Gray Man“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Црквата реагира на „сатанистичката“ песна за Евровизија на Кипар

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобриот психолошки трилер на сите времиња

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Harry Potter & The Sorcerer's Stone“

Читај повеќе