Марс на Марсовците! Веќе фрчат мемиња со новите фотки од Марс, ова се најдобрите

По патување од 7 месеци, роверот Perseverance успешно слета на површината на Марс. Мина 468 милиони километри за да слета на кратерот Језеро.

По историското слетување на Марс, пристигнаа првите фотографии од површината на Црвената Планета, а за кратко време стигнаа и првите мемиња со фотомонтажи од твитерџиите.

Велат дека вишок слободно време е опасна работа, особено ако имаш пристап до интернет. Океј, понекогаш е само смешна.

Кои се вашите омилени?

URL
URL
URL
URL
URL
URL
реклама

Чек дис аут

Осуденик на смрт бара стрелачки вод наместо инјекција

Read more

Што доколку Сонцето би го замениле со друга ѕвезда?

Read more

Дај ми да се напијам

Read more

Реакцијата на маче додека го гледа „The Lion King“ стана хит на интернет

Read more
 

Магазин

Најдобрите љубовни комбинации во хороскопот

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобриот рецепт за посни крофни

Читај повеќе

Како да препознаете лажно извинување?

Читај повеќе

Брз и вкусен појадок: Банички со спанаќ

Читај повеќе

Зошто ни се спие кога врне?

Читај повеќе

Осуденик на смрт бара стрелачки вод наместо инјекција

Читај повеќе
  • play_arrow

Седум начини како да ја намалите болката по вежбањето

Читај повеќе

Идеја за десерт: Посна торта со јагоди

Читај повеќе
  • play_arrow

Што доколку Сонцето би го замениле со друга ѕвезда?

Читај повеќе