СЕРИЈА А 2019/20

Мартинес и Лукаку му донесоа победа на Интер

Со головите на Аргентинецот и Белгиециот, Интер ги собра бодовите од гостувањето кај Бреша на Балотели.

Интер поведе во 23-тата минута со среќниот гол на Лаутаро Мартинес по чиј удар топката го закачи домашниот дефанзивец Андреа Чистана и го измами голманот Енрико Алфонсо.

Во 63-тата минута Ромелу Лукаку со прекрасен погодок го зголеми водството на 2:0 речиси осигурувајќи ја победата.

Неизвесноста Бреша ја врати во 76-тата минута со автоголот на Милан Шкринијар. Димитри Бизоли од блиску биеше во голманот Самир Хандановиќ, а одбиената топка се удри во словачкиот дефанзивец и заврши во гостинската мрежа.

Сепак Марио Балотели и неговиот тим не успеаја да постигнат израмнувачки гол, па Интер по киксот со Парма им се врати на победите.

 

 

„Нераѕурите“ барем до вечер ќе бидат на челната позиција со 25 бода, но со победа на Јувентус над Џеноа повторно ќе се вратат на второто место.

реклама

Скопјанец организирал фудбалски турнир непочитувајќи ги мерките за заштита од COVID-19

Read more

Чеферин: Во иднина нема да се повтори Ф8 форматот

Read more

Малку допири, многу уживање: Идеална секс поза за летните денови

Read more

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Фудбал

Чеферин: Во иднина нема да се повтори Ф8 форматот

Read more

Озил бара поддршка за „Muslim Lives Matter“

Read more

Гасперини: Штета, помисливме дека сме во полуфинале

Read more

Сити испрати понуда за Кулибали

Read more

Спорт

Чеферин: Во иднина нема да се повтори Ф8 форматот

Читај повеќе

Ѓоковиќ одлучи да игра на УС Опен

Читај повеќе
  • filter

Озил бара поддршка за „Muslim Lives Matter“

Читај повеќе

Гасперини: Штета, помисливме дека сме во полуфинале

Читај повеќе

Сити испрати понуда за Кулибали

Читај повеќе

Пирло сака да го донесе Џеко во Јувентус

Читај повеќе
  • play_arrow

10 фудбалски легенди кои ќе се пензионираат до следната сезона

Читај повеќе

Формирани двојките за првото коло од НБА плејофот на Истокот

Читај повеќе
  • play_arrow

ПСЖ за три минути стигна до полуфиналето

Читај повеќе