Marvel ги одложи премиерите за следната година

Marvel официјално потврди дека премиерите на „Black Widow“, „Eternals“ и „Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings“ повторно се одложени.

Соло авантурата на Наташа Романов во филмот „Black Widow“ е одложена за 7 мај 2021 година, додека „Shang-Chi“ ќе биде прикажан на 9 јули 2021 година. Премиерата на „Eternals“ е закажана дури за 5 ноември 2021 година.

Филмовите неколку пати беа одложени поради пандемијата на COVID-19, затоа што киносалите беа затворени. Од неодамна во повеќето земји се отворени, но со помал број посетители и далеку помала заработка.

URL

Ова доведе трите блокбастери да бидат премиерно прикажани една година подоцна од планираното.

Marvel објави соопштение за новите датуми на премиери:

- „Black Widow” - 7 мај 2021

- Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings” - 9 јули 2021

- „The Eternals” - 5 ноември 2021

- „Spider-Man 3” - 17 декември 2021

- „Thor: Love and Thunder” - 11 февруари 2022

- „Doctor Strange in the Multiverse of Madness” - 25 март 2022

- „Captain Marvel 2” - 8 јули 2022.

Тагови
реклама

Хороскопски знаци кои важат за најдобри во секс

Read more

Вакцината нема да биде семоќна, маски ќе носиме со години

Read more

Шест ритуали што жените задолжително ги прават пред да имаат секс

Read more

Видео од деветгодишниот Хабиб во борба со мечка го одушеви интернетот

Read more

Филм & ТВ

Искрен трејлер за „Mean Girls“

Read more

Netflix и Apple сакаат да го откупат новиот филм за Џејмс Бонд за 600 милиони долари

Read more

Објавен трејлерот за новата комедија „The Very Excellent Mr. Dundee“

Read more

Најдобрите 15 психолошки трилери на сите времиња

Read more

Сцена

  • play_arrow

Искрен трејлер за „Mean Girls“

Читај повеќе
  • play_arrow

Netflix и Apple сакаат да го откупат новиот филм за Џејмс Бонд за 600 милиони долари

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за новата комедија „The Very Excellent Mr. Dundee“

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобрите 15 психолошки трилери на сите времиња

Читај повеќе
  • play_arrow

Никол Кидман и Мерил Стрип во новиот филм „The Prom“

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за романтичната комедија „Dash & Lily“

Читај повеќе
  • play_arrow

7 милиони прегледи за 8 часа: Слушнете ја новата песна на Аријана Гранде

Читај повеќе

Репертоар на Кино Милениум од 22 до 28 октомври 2020

Читај повеќе

Метју Меконахи: Под уцена ја изгубив невиноста на 15 години

Читај повеќе