Marvel објави датуми и наслови на нови филмови до 2023 година

Студиото Marvel ги објави датумите на новите филмски проекти, но и официјалните наслови за нови 10 филмови кои ќе бидат прикажани до 2023 година.

Прв на листата е „Black Widow“, филм чие снимање почна пред околу 2 години. Првично, премиерата беше закажана за 1 мај 2020 година, но поради пандемијата беше презакажана за 6 ноември 2020 година, за потоа да биде закажана за 7 мај 2021 година. Во март студиото објави дека премиерата сепак ќе биде на 9 јули.

Филмот „Eternals“ во режија на оскаровката Клои Жао првично беше закажен за 6 ноември 2020 година, но сега ќе биде прикажан на 5 ноември, точно година подоцна од првичниот датум.

Освен датумите на премиерите, Marvel ги објави и официјалните филмски наслови на некои филмови. Така, „Black Panther 2“ сега се вика „Black Panther: Wakandra Forever“, додека продолжените на „Captain Marvel“ е наречено „The Marvels“.

Оваа година ќе го видиме и „Spider-Man: No Way Home“ чија премиера е закажана за 17 декември.

Ова се датумите на претстојните премиери и нови филмови до 2023 година:

„Black Widow“: 9 јули
„Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings“: 3 септември
„Eternals“: 5 ноември
„Spider-Man: No Way Home“: 17 декември
„Dr. Strange in the Multiverse of Madness“: 25 март 2022
„Thor: Love and Thunder“: 6 мај 2022
„Black Panther: Wakanda Forever“: 8 јули 2022
„The Marvels“:11 ноември 2022
„Ant-Man and the Wasp: Quantumania“: 17 февруари 2023
„Guardians of the Galaxy: Vol. 3“: 5 мај 2023 година.

Remote video URL
Тагови
реклама

Во Кина откриен нов вид џиновски носорог, поголем од жирафа

Read more

На Ериксен ќе му биде вграден уред кој спасува живот, но носи и низа опасности

Read more

Четири хороскопски знаци кои привлекуваат сè околу себе

Read more

Емотивен момент во кампот на данската репрезентација: Се појави Кристијан Ериксен

Read more

Филм & ТВ

Пристигнува спин-оф за популарната серија „American Horror Story“

Read more

Искрен трејлер за „Cruella“

Read more

Проекција на дигитално реставрираната копија на „Фросина“ во Кинотека

Read more

Сандра Булок и Бред Пит ќе глумат во филмот „Bullet Train“

Read more
 

Сцена

Пристигнува спин-оф за популарната серија „American Horror Story“

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за „Cruella“

Читај повеќе

Проекција на дигитално реставрираната копија на „Фросина“ во Кинотека

Читај повеќе

Сандра Булок и Бред Пит ќе глумат во филмот „Bullet Train“

Читај повеќе
  • play_arrow

„A Quiet Place 2“ стана филм со најголема заработка во текот на пандемијата

Читај повеќе

Ris Flower, “All I Wanna Know” прв сингл од новиот проект “Live Power Session”

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Почина Нед Бити, најангажираниот актер во Холивуд

Читај повеќе
  • play_arrow

Џеси Џеј објави нова песна по четири години

Читај повеќе