Maserati ја префрла целата понуда „на струја“

Maserati го претстави својот прв електричен автомобил пред околу четири месеци и се чини дека се задоволни од тоа како сето тоа се случи бидејќи има агресивни планови на тоа поле.

Компанијата соопшти дека планот е да се електрифицира целосната понуда најдоцна до 2025 година.

„Новите модели Gran Turismo и Gran Cabrio исто така ќе бидат електрични, а целата наша постава ќе се електрифицира во следните пет години“, рече директорот на компанијата Дејвид Грасо за време на веб-настан во Италија.

URL

Дали ова значи дека сите модели ќе бидат електрифицирани или дека SUS верзиите ќе останат, но со додавање на електрични возила?

Ова сè уште не е познато, но е кристално јасно дека тие се заинтересирани за развој на електрични возила во иднина и веројатно наскоро ќе имаме повеќе информации за темата.

реклама

Кога COVID-19 ќе стане лесна болест како настинка?

Read more

Моќна порака: Погледнете како ТВ водителка ги поддржа жртвите на сексуално насилство

Read more

Бугарски програмер доби одговор од Илон Маск по 154 дена чекање

Read more

Меланија не избра американски дизајнер ни за нејзиниот последен ден како прва дама

Read more

Авто новости

Зошто е лошо да го вклучите греењето пред да почнете да возите?

Read more

Поглед во новиот Mercedes-Benz EQA - првиот електричен компактен автомобил

Read more

Porsche ја збогатува понудата на Taycan

Read more

Поглед во тјунираниот Mini John Cooper Works GP

Read more
 

Автомобили

Зошто е лошо да го вклучите греењето пред да почнете да возите?

Читај повеќе
  • filter

Поглед во новиот Mercedes-Benz EQA - првиот електричен компактен автомобил

Читај повеќе
  • filter

Porsche ја збогатува понудата на Taycan

Читај повеќе
  • filter

Поглед во тјунираниот Mini John Cooper Works GP

Читај повеќе

Нова ера за BMW?

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете како вози летачки Cadillac

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Hyperion XP-1 ги покори улиците на Лас Вегас

Читај повеќе

Потполно новата Lada Niva пристигнува во 2024 година

Читај повеќе

Се бара повлекување на 158.000 автомобили на Tesla поради дефект

Читај повеќе