Машка навика која ги одбива жените

Жените ценат неколку особини кај вистинските мажи, а тоа се искреноста, разбирањето, поддршката и лојалноста. Но, која особина ги одбива од нив?

Кога влегуваат во врска, жените првенствено бираат зрели, стабилни, исполнети и силни мажи. Но, без разлика колкави се неговите квалитети, жените не можат да преминат преку една работа, а тоа е неуредноста.

Истражување спроведено од Storage World покажува дека дури 61 проценти од жените бегаат од неуредни машки соби, односно ги одбива неуреден машки стан. Без разлика дали станува збор за авантура за еден вечер или потенцијална врска, на жените не им се допаѓа кога мажот е неуреден.

Од друга страна, само 25 проценти од мажите признале дека не сакаат да гледаат неуредна женска соба или женски стан. Истото истражување покажало дека дури три четвртини од луѓето во врска имаат проблем со соочување со партнерот кога станува збор за уредноста, што доведува до недостаток на комуникација и проблеми во врската.

реклама

Охрабрувачки бројки на заразени од COVID-19 по „црната рекордна недела“

Read more

Се укинува забраната во ресторани и кафулиња да седат само двајца на иста маса

Read more

Наја Ривера официјално прогласена за мртва, се исклучува можноста за убиство или самоубиство

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Љубов и секс

Љубов или навика: Проверете дали уште има емоции во вашата врска

Read more

Љубовен хороскоп: Кој знак најмногу изневерува и зошто?

Read more

Четири најчести грешки што ги правите за време на секс

Read more

Врска со најдобриот пријател: Паметна одлука или голема грешка?

Read more

Магазин

Тешки последици кои пациентите со COVID-19 ги чувствуваат месеци по оздравувањето

Читај повеќе

Љубов или навика: Проверете дали уште има емоции во вашата врска

Читај повеќе

Промените на бојата на јазикот укажуваат на проблеми со здравјето

Читај повеќе

Охрабрувачки бројки на заразени од COVID-19 по „црната рекордна недела“

Читај повеќе

Истражување: Колку трае имунитетот по заразување со коронавирусот?

Читај повеќе

Кои се топ 10 најпосетувани градови во светот?

Читај повеќе
  • play_arrow

Застрашувачки момент: Сурферка опколена од три ајкули

Читај повеќе

Истражување: Децата кои имале строги родители тешко се снаоѓаат во љубовните врски

Читај повеќе

Брзо и вкусно: Тропска салата со пилешко

Читај повеќе