Машки свет: Вежбајте седум минути наутро за совршен ден

Не дозволувајте изговорите да ве оддалечат од вашата цел да живеете поквалитетен, поздрав живот.

Најчесто изговорот е дека немаме време, но, како што неодамна објаснија дечките од Fit Father Project - Fitness For Busy Fathers, ако почнете да станувате порано и го користите утрото за низа активности, за кратко време ќе почнете да ги чувствувате предностите.

Во нивното ново видео, покажуваат како со само 7 минути вежбање наутро ќе го раздвижите метаболизмот и може да почнете да ги исполнувате вашите фитнес цели за да имате енергија за еден совршен ден.

 

 

 

реклама

Фит

Летен фит предизвик: Затегнете ги нозете

Read more

Фитнес совети за почетници: Како да се подготвите за првиот тренинг?

Read more

Три вежби кои ќе ви помогнат да ги намалите болките во грбот

Read more

Седум грешки поради кои не ви се зголемува мускулната маса

Read more

Нови видеа

play_arrow

Стигна трејлерот за продолжението на Netflix хитот „The Kissing Booth“

Read more
play_arrow

Летен фит предизвик: Затегнете ги нозете

Read more
play_arrow

Какви последици по здравјето имаат луѓето кои прележуваат COVID-19?

Read more
play_arrow

Еволуција на најстарите светски знамиња

Read more
play_arrow

Нов проект: CityHawk, електричен летачки автомобил

Read more
play_arrow

Како паметно да одговорите на навреда?

Read more
play_arrow

„Love on the Spectrum“ – каков е светот на љубовта за луѓето со аутизам?

Read more
play_arrow

Три вежби кои ќе ви помогнат да ги намалите болките во грбот

Read more
play_arrow

13-годишно девојче зборува 20 јазици

Read more
play_arrow

Dior уште еднаш покажа зошто е модна куќа без конкуренција

Read more
play_arrow

Седум грешки поради кои не ви се зголемува мускулната маса

Read more
play_arrow

Како изгледа тестирањето за COVID-19 на грчката граница со Бугарија?

Read more