Очајнички обид

Маск со сексуална алузија сака да го намами Трамп на Twitter

Илон Маск му го врати Twitter профилот на Доналд Трамп, а сега очајнички се обидува да го убеди повторно да стане корисник на оваа социјална мрежа. Со последната објава, Маск покажа дека има доста развиена фантазија.

Трамп беше вратен на Twitter со 15 милиони гласови, предлогот за негово враќање беше поддржан од 51,8% од анкетираните, додека 48,2 биле против.

Сепак, и покрај големите напори Маск да му го врати профилот, Трамп целосно го игнорира. Затоа, Маск се обиде дополнително да го провоцира.

На Twitter објави провокативно меме со цитат од Библијата.

„И не нè ставај во искушение“, му гласи цитатот на Маск покрај фотографија на која е прикажан маж како се моли да не падне во искушение за жена, која се обидува да го заведе.

Верзијата на Маск е со логото на Twitter ставено на задникот на жената, додека мажот кој се моли е означен како Доналд Трамп.

Сега, сите се прашуваат колку време ќе му треба на Трамп за да му возврати на ваквите првокации и се врати на Twitter.

URL
URL

 

URL
реклама

Исплива видео со Ивана Кнол од 2016: Како изгледаше порано „огнената“ Хрватка?

Read more

Од полноќ поголемо намалување на цените на горивата

Read more

Кака: Роналдо е само дебел човек на улица во Бразил

Read more

Ана Брнабиќ: Србија е на раб на војна со Косово

Read more

Интернет

Кои се најпребаруваните поими на Google во 2022?

Read more

Колкави ви се шансите да спасите хакиран Facebook профил?

Read more

Маск ги зголеми цените на Starlink за Украинците

Read more

Како Google ќе го смени начинот на кој пребаруваме на интернет?

Read more
 

Гик

  • play_arrow
  • filter

Македонска дизајнерка ја покажа иднината на модата: Tex&Tech за револуција во индустријата

Читај повеќе

Apple ги зголемува цените на апликациите во App Store

Читај повеќе
  • play_arrow

Како би можело да изгледа првиот телефон на преклоп на Google?

Читај повеќе

Мистериозниот објект што ги фасцинира научниците го напушта Сончевиот Систем

Читај повеќе

Microsoft постигна десетгодишен договор со Nintendo за играта Call of Duty

Читај повеќе
  • filter

Последното прелетување на Orion покрај Месечината

Читај повеќе

SpaceX го претстави Starshield, нова сателитска услуга фокусирана на националната безбедност

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа внатрешноста на лаптоп од карбонски влакна?

Читај повеќе

Кои се најпопуларните графички картички меѓу Steam гејмерите?

Читај повеќе