Maybach го претстави новото, необично купе-теренец

Оваа оригинална креација настана под палката на двајца реномирани дизајнери.

Најновиот Maybach е доказ дека фантазијата нема граници, особено кога дизајнерите имаат слобода.

За изгледот се задолжени Вирџил Аблох, неодамна починатиот моден дизајнер од Louis Vuitton и шефот на дизајн во Daimler, Горден Вагенер.

Станува збор за off-road купе на електричен погон.

Проектот со ознака Maybach е шест метри долг автомобил со форма на купе и низа авантуристички детали. Има чуден облик на предните ЛЕД светла и осветлена маска. Задниот дел е сосема атипичен за актуелните Maybach автомобили.

Проектот Maybach е изложен во музејот Rubell во Мајами. Јасно е дека не е планирано сериско производство.

реклама

Секс во бременост: Дали е безбеден за бебето и кои пози и се најудобни на жената?

Read more

Ситуации и места каде што е најлесно да се заразите со омикрон

Read more

Зеленчук што дебелее: Ако сте на диета, внимателно колку го јадете

Read more

IQ мапа: Кој е поглуп, а кој попаметен од Македонците во Европа?

Read more

Авто новости

Audi презема контрола врз најпрестижниот британски бренд

Read more

Aston Martin го најави „најмоќниот луксузен SUV во светот“

Read more

Како Италијанците го спасија Volkswagen пред 60 години?

Read more

Велосипеди пред автомобили? Германците се навикнуваат на новиот сообраќаен знак

Read more
 

Автомобили

Audi презема контрола врз најпрестижниот британски бренд

Читај повеќе
  • play_arrow

Aston Martin го најави „најмоќниот луксузен SUV во светот“

Читај повеќе

Како Италијанците го спасија Volkswagen пред 60 години?

Читај повеќе

Велосипеди пред автомобили? Германците се навикнуваат на новиот сообраќаен знак

Читај повеќе
  • play_arrow

Off-road дуел на теренци: Niva vs Jimny vs Duster

Читај повеќе

Дали би купиле „виетнамско BMW“ со 10 години гаранција?

Читај повеќе

Ново одложување - ништо од Tesla Cybertruck и годинава

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го тестирањето на прототип на летечки автомобил

Читај повеќе

Хакер тврди дека има „целосна контрола“ над повеќе од 25 Tesla автомобили

Читај повеќе