Mazda 3 ја освои наградата за најдобар дизајн за 2020 година

Јапонската компанија ја освои наградата во категоријата за дизајн спроведена од страна на World Car Awards(WCA).

Ова е вториот модел на Mazda кој ја освои оваа награда по Mazda MX-5 во 2016 година.

„Пред да ја примиме оваа награда, сакаме да изразиме сочувство на сите коишто се погодени од коронавирусот. Што се однесува до наградата, имаме чест да ја примиме наградата за дизајн баш оваа година кога одбележуваме еден век од основањето на Mazda. Ќе продолжиме со изработка на уникатни автомобили, нов дизајн и искуства за нашите купувачи“, рече Акира Марумото.

реклама

Долго чувана тајна: Србите погодиле и втор F-117 за време на бомбардирањето на НАТО

Read more

Кинески виролог предупредува: Нови видови коронавирус се закана за луѓето

Read more

Ноќеска регистриран земјотрес во скопското епицентрално подрачје

Read more

Непознат објект прелета покрај Земјата, научниците не знаат што е

Read more

Автомобили

Audi го претстави новиот Q5 Sportback

Read more

Дали кинеските електрични автомобили ќе доминираат на глобалниот пазар?

Read more

Како се снајде најбрзиот Mégane на патеката во Нирбургринг?

Read more

Volkswagen го менува начинот на продажба за електричните модели

Read more

Ново

  • play_arrow

Маска што штити од вируси и од надзорни камери

Читај повеќе

Фудбалерка доби отказ поради непримерни видеа на Snapchat

Читај повеќе

Зошто се бакнуваме со затворени очи?

Читај повеќе

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 881 пациент, има слободни кревети

Читај повеќе
  • play_arrow

Претставен најголемиот дрон во светот: Може да исфрла ракети

Читај повеќе

ПМФЛ: Шкендија триумфираше во Велес

Читај повеќе

Каракачанов се согласи со Заев: Власта во Бугарија била со Хитлер, но тоа не значи дека Бугарите се фашисти

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најдобри хорор филмови за 2020

Читај повеќе
  • play_arrow

Најсмешната фејл компилација на неделата

Читај повеќе