Маж и жена барани со потерници приведени на скопскиот аеродром

На Граничниот премин „Меѓународен аеродром Скопје“, денеска полициски службеници ги лишиле од слобода М.Б.(36) од Скопје и Ѓ.Р.(37) од Скопје.

Како што информираа од МВР, М.Б. бил баран по централна потерница по наредба од Основен суд Скопје за издржување казна затвор од една година за сторено кривично дело по член 197 од Кривичниот законик. Лицето ќе биде спроведено во надлежната казнено – поправна установа за издржување на казната.

И Ѓ.Р.(37) од Скопје била барана по централна потерница по наредба од Основен суд Скопје за издржување казна затвор од една година за сторено кривично дело по член 197 од Кривичниот законик. Таа ќе биде спроведено во надлежната казнено – поправна установа за издржување на казната.

реклама

Падна нов договор за цената на руската нафта

Read more

Експерименталната вакцина против ХИВ е успешна кај 97% од испитаниците

Read more

Нефудбалските моменти меѓу Србија и Швајцарија: Провокации на сите страни

Read more

Бојата на столицата може да открие дали имате висок холестерол

Read more

Хроника

МВР: Немало закани, ниту напад кон полициски службеници во Арачиново

Read more

Украдено возило на Итната помош во Општата болница во Кочани

Read more

Тинејџер од Аеродром ја тепал мајка си пред трговски центар

Read more

Претрес во Тетово: Приведени шест лица, најден кокаин

Read more
 

Вести

МВР: Немало закани, ниту напад кон полициски службеници во Арачиново

Читај повеќе

Украдено возило на Итната помош во Општата болница во Кочани

Читај повеќе

Дали Путин ќе ги искористи мировните преговори за обнова на армијата?

Читај повеќе

Претставен новиот нуклеарен бомбардер B-21 на американската армија

Читај повеќе

Магла на Стража

Читај повеќе

Падна нов договор за цената на руската нафта

Читај повеќе

Колку украински војници во моментов се обучуваат во ЕУ?

Читај повеќе

Стојковски: Долгот кон приватните превозници е наследен

Читај повеќе

Облачно со слаб до умерен ветар

Читај повеќе